Спадкоємці Меркель: Чим загрожують Україні передвиборчі ляпи Лашетта та німецьких "зелених"

Передвиборча кампанія, яку не надто вдало проводить як правлячий блок ХДС/ХСС, так і його конкуренти та найбільш ймовірні учасники майбутньої коаліції із партії "зелених", може завершитись необхідністю формувати трипартійну коаліцію в Бундестазі

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Спадкоємці Меркель: Чим загрожують Украї…
Фото: Getty Images

Поки фрау Меркель спокійно завершує своє багатолітнє правління, яке неминуче закінчиться за декілька місяців, передвиборні перегони в Німеччині тільки набирають темп. Що і не дивно – до дня голосування залишається менше, ніж два місяці.

Втім, ця фінішна пряма не надто добре дається однопартійцям чинної канцлерки. Армін Лашет, прем'єр-міністр Північного Рейну-Вестфалії та теперішній очільник ХДС, якось навдивовижу плавно перебирається із одного політичного скандалу в інший.

Спочатку він викликав гнів та роздратування німців, коли під час промови президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра про руйнівні наслідки повеней для регіону ігнорував промовця, спілкувався із сусідами і час від часу вибухав дурнуватим сміхом. А потім через довший час вибачився не за власну недоречну поведінку, а за "неправильне враження", яке могло від неї виникнути.

Все це відбувалося, нагадаємо, на тлі жорсткої критики правлячої партії за недостатню підготовку до катаклізму, який забрав життя більш ніж сотні громадян Німеччини, спричинив колосальні збитки і практично стер з лиця землі кілька населених пунктів.  

Не встиг Лашет довибачатися за цей інцидент, як у понеділок із ним трапилася нова прикрість. "Спадкоємець Меркель" заявив, що керований ним регіон готовий відмовитися від вугілля до 2030 року. Хоча навіть Союз охорони природи Німеччини (BUND) і Greenpeace пропонували встановити в якості крайньої дати 2038 рік. На що представники цих організацій дружно і в різких тонах повідомили, що подібна заява є, м'яко кажучи, неправдивою – оскільки мова увесь час йшла виключно про 2030 рік. Гостріші на язик представники Greenpeace публічно поцікавилися, чи Лашета дезінформували його референти – чи він цілеспрямовано сказав неправду.

Не надто добре йдуть справи і  конкурентів ХДС, "зелених". Популярність яких в травні фактично порівнювали з партією Меркель, але з того часу  рейтинги "просіли" з 25% до 18-20%.

Немалу роль в цій ситуації зіграли особисті звинувачення проти співголови партії Анналени Бербок. Якій закидали плагіат (недоведений), запізнення з подачею декларації про прибутки, та нещодавнє використання слова "нігер" – щоправда, у заві про неприпустимість дискримінації. Паралельно з тим в соцмережах запущена колосальна за масштабом кампанія дискредитації Бербок, за якою, вельми ймовірно, стоять російські фахівці та ботоферми.

Чим вся ця історія може загрожувати Україні? Виходячи з передвиборної ситуації в Німеччині, якою вона була в травні та на початку червня, правлячу коаліцію в країні могли сформувати ХДС та "зелені". Де проросійську позицію Лашетта могла би компенсувати критично налаштована до Кремля Бербок.

Натомість зараз, після того, як чинні лідери ХДС та "зелених" знизили рейтинги свої політсил, ситуація виглядає так, що для отримання більшості у Бундестазі їм доведеться формувати широку коаліцію з соціал-демократами. Які традиційно відзначаються іще позитивнішим ставленням до Росії, ніж навіть Армін Лашетт. Більше того, подібна "ширка" формуватиметься не надто швидко й легко, що на деякий час взагалі усуне Німеччину від активної участі в міжнародній політиці. Чим європейські адвокати Росії цілком можуть скористатися, здійснивши спробу атаки як на єдність "санкційного фронту", так і на інші елементи скромної системи стримування, збудованої Ангелою Меркель.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme