UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

COVID-19 може щодня вбивати понад 6 тис. малолітніх дітей, – ЮНІСЕФ

Впродовж наступних шести місяців, доки пандемія COVID-19 продовжуватиме ослаблювати системи охорони здоров’я та порушувати надання регулярної медичної допомоги, додатково шість тисяч дітей може помирати щодня із причин, яким можна запобігти

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на заяву Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

"Згідно з найгіршим із трьох можливих сценаріїв у 118 країнах із низьким та середнім рівнем доходів, додатково 1,2 мільйона смертей у віці до п’яти років можуть трапитися всього впродовж шести місяців (або понад 6 тис. на день, – ред.) через зменшення рівня забезпечення регулярними медичними послугами та збільшення дитячої атрофії", – наголошується у повідомленні.

Зазначається, що оцінка базується на аналізі дослідників Блумберзької Школи громадського здоров’я університету Джонса Гопкінса, який нещодавно опублікували у науковому журналі Lancet Global Health.

Уточнюється, що ці потенційні випадки дитячої смертності можуть доповнити 2,5 мільйона смертей дітей, які вже помирають, не дочекавшись свого п'ятого дня народження, кожні шість місяців у 118 країнах, включених у дослідження.

Показники материнської смертності також можуть зрости впродовж лише пів року на приблизно 56 700 смертей на додаток до 144 000, які вже трапляються у тих самих країнах кожні шість місяців.

"Згідно з найгіршим сценарієм, кількість дітей, які помирають до свого п’ятого дня народження, у світі може зрости вперше за десятиліття… Ми не можемо дозволити, щоб матері та діти стали побічним збитком у боротьбі проти вірусу. І ми не повинні втратити десятиліття прогресу у зниженні дитячої та материнської смертності, якої можна уникнути", – наголосила виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Форе.

Відповідно до моделювання та припускаючи зменшення забезпечення у найгіршому сценарії, у звіті названо десять країн, які потенційно можуть мати найбільшу кількість додаткових дитячих смертей – Бангладеш, Бразилія, Демократична Республіка Конго, Ефіопія, Індія, Індонезія, Нігерія, Пакистан, Уганда та Об'єднана Республіка Танзанія.

Десять країн, які згідно з найгіршим сценарієм, можуть зазнати найвищих показників перевищення рівня дитячої смертності, це: Джибуті, Есватіні, Лесото, Ліберія, Малі, Малаві, Нігерія, Пакистан, Сьєрра-Леоне та Сомалі. Наголошується, що постійне надання послуг, що рятують життя, є критичним в цих країнах.

У межах кампанії ЮНІСЕФ терміново закликає уряди, громадськість, донорів та приватний сектор приєднатися до нас у прагненні реагувати, відновити та переосмислити світ, котрий нині охоплений коронавірусом.

Нагадаємо, у світі коронавірус продовжує наступати – жертв уже понад 290 тисяч.

Повідомлялося також, що у США лікарі виявили новий синдром COVID-19 у дітей.

Довідка: У країнах із уже і так слабкою системою охорони здоров’я COVID-19 спричиняє перебої в ланцюгах медичних постачань та виснаження фінансових і людських ресурсів. Відвідування медичних закладів зменшується через самоізоляцію, комендантські години, перебої у роботі транспорту та побоювання громад заразитися.

У коментарі до звіту Lancet ЮНІСЕФ попереджає, що ці перебої можуть призвести до потенційно руйнівного зростання материнської та дитячої смертності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme