Чотири країни приєдналися до санкцій ЄС проти Росії, Сербія - проти

Чорногорія, Албанія, Норвегія і Україна приєдналися до рішення Євросоюзу про продовження антиросійських санкцій

Про це заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні, передає Depo.ua з посиланням на RT.

"Країни-кандидати (на вступ до ЄС. - RT) Чорногорія та Албанія, країна ЄАВТ Норвегія, яка є членом Європейського економічного простору, а також Україна приєднуються до цього рішення ради (про продовження санкцій відносно Росії)", - йдеться в її заяві.

Могеріні зазначила, що Євросоюз вітає їх позицію.

Водночас міністр оборони Сербії Александар Вулін зяввив, що питання вступу Сербії в НАТО, а також введення санкцій відносно Росії не розглядається.

"Немає й мови про те, що Сербія стане членом НАТО. Якщо хтось думає, що потрібно натиснути на нього (президента Сербії Александара Вучич. - ред.), то не варто цього робити, тому що президент не введе санкції проти Росії і не дозволить, щоб Сербія вступила в НАТО", - сказав він.

За словами Вуліна, Вучич - єдиний політик в Сербії, який здатний протистояти тиску з питання вступу в НАТО і антиросійських санкцій.

Раніше глава сербського МЗС Івіца Дачич заявив, що Сербія ніколи не буде вводити санкції відносно Росії, друга і союзника.

Нагадаємо, 28 липня п'ять країн - партнерів Євросоюзу продовжили санкції проти Росії за анексію Криму.

Довідка: 5 липня у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Росія в обхід санкцій Заходу доставила в тимчасово окупований Крим турбіни для електростанцій, виготовлені німецькою компанією Siemens.

Після цього Німеччина попередила Росію про ускладнення політичних відносин між двома країнами через порушення санкцій, в тому числі доставку до Криму чотирьох газових турбін, що поставляються до Росії Siemens.

24 липня стало відомо, що німецька компанія Siemens може провести кадрові перестановки через скандал з постачанням турбін компанії в окупований Росією Крим.

26 липня посли держав-членів ЄС погодилися розширити антиросійські санкції після того, як Росія доставила на територію окупованого Криму турбіни виробництва німецького концерну Siemens.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme