Чому Захід сміється над "таємним альпійським спецназом" Путіна

На Заході впевнені, що людина, яка зберігає мільярди в західних банках, не здатна встругнути щось масштабне

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Чому Захід сміється над "таємним альпійс…

Казки про “путінських бійців у західній Європі” та указ про можливість використання “путінської гвардії” за кордоном — все це відверті спроби залякати Захід. Які чомусь викликають здивування, сарказм, роздратування — але ніяк не страх.

Опублікована в Німеччині й розрекламована у Bild книжка про те, що Путін має мережу глибоко законспірованих елітних спецпідрозділів у країнах Західної Європи, які формуються з місцевих мешканців у школах єдиноборств, від самого початку виглядає трохи жовтуватою. У книжці також зазначено, що європейські бійці "Системи" проводять навчання у швейцарських Альпах і Чехії, підтримують зв'язки з об'єднаннями козаків і "Нічними вовками". Багатьох з них нібито регулярно відправляють в Росію "для підвищення кваліфікації". Видання також пише про те, що прихильники "Системи" є активними учасниками правоекстремістських організацій, праворадикального руху "Європейці-патріоти проти ісламізації Заходу" Pegida.

Звичайно, і мегапопулярність “бойового мистецтва російського спецназу "Система" в європейських країнах, і групи завербованих фанатиків, які є “головною опорою Путіна в таємній війні проти Заходу”, і сотні агентів, розкритих західними спецслужбами на всіх рівнях європейської виконавчої влади - все це попахує відвертою конспірологією. Хоч, можливо, і не фантастикою. Ну, там від сотень забрати нуль — і вийде цілком собі правдоподібно.

Врешті, як би там не було, інформація про це з'явилась на шпальтах може і не рафінованих, але вельми масових європейських видань. Правдива вона чи ні — але в цей момент прес-службі Кремля цілком логічно було б пояснити ситуацію. При тому не просто спростувати бездоказові поки що твердження, а вельми голосно поговорити про відверте божевілля, манію переслідування і міфи стосовно Росії “в наших західних партнерів”. Зважаючи на контекст “одкровень”, спростуванню повірили б.

Але у відповідь чуємо тільки тишу. Більше того, в акурат після публікації про “таємний спецназ Путіна” на світ виходить проект указу Путіна “Про Федеральну службу військ національної гвардії Російської Федерації” - на цей раз не в Bild, а на офіційних російських порталах. Яким указом, в разі прийняття, буде дозволена діяльність “путінської гвардії” за кордоном — при чому, схоже, навіть без санкції Держдуми.

Складається враження, що російський президент пробує банально залякати Захід. Минулого року, у фільмі про анексію Криму, Путін говорив про намір привести в повну бойову готовність ядерні сили в разі, якщо б хтось посмів цьому приєднанню заважати. Путінські спікери всмак поварнякали про “радіоактивний попіл”. Але Захід чомусь не злякався.

От Радянського Союзу, де всі унісоном кричали про “боротьбу за мир у всьому світі” - боялись. А Путіна з Кисельовим і “радіоактивним попелом” - не бояться. Можливо тому, що ні в Сталіна, ні навіть в Брєжнєва не було ні “панамок”, ні друзів-віолончелістів, ні грошей на Заході — тому їх і побоювались, бо могли вони встругнути будь-яке безумство. А от Володимира Володимировича — не бояться. Бо безумство він чинить тоді і тільки тоді, коли абсолютно впевнений у власній безкарності.

З тієї самої причини, здається, не злякаються на Заході ні “таємних агентів”, ні “путінської гвардії”. Той, хто вивозить вкрадені у власної країни гроші за кордон у футлярі від віолончелі, роздмухувати полум'я світової війни чи революції не здатен в принципі. Так, вкрасти в сусідів завалящий півострів чи область-другу — це і є верх можливостей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme