Чому вода на Марсі важливіша за промову Путіна

Вчорашня сенсаційна заява NASA про те, що на Марсі знайшли воду у рідкому стані є набагато важливішою за промову Путіна в ООН

Чому вода на Марсі важливіша за промову…

І навіть російські політики це розуміють в своєму маразмі. Наприклад, вчора депутат російської Держдуми В'ячеслав Ніконов заявив, що США прагнули "перебити" виступ президента РФ Володимира Путіна з трибуни Генасамблеї ООН звісткою про наявність води на Марсі.

Він твердо переконаний, що американці цілеспрямовано поєднали виступ Путіна з прес-конференцією в NASA.

"Промову Путіна їм треба було перебивати чимось дуже серйозним", - констатував Ніконов. 

Чому вода на Марсі важливіша за промову Путіна - фото 1

Чому вода на Марсі важливіша за промову Путіна - фото 2

Чому вода на Марсі важливіша за промову Путіна - фото 3

Щодо значимості і важливості для людства промови Путіна в ООН з Ніконовим можна сперечатися. А от друга теза жодних сумнівів не виникає.

Ученим давно відомо про наявність водяного льоду на полярних шапках Марса, однак спроби виявити воду в рідкому стані досі були безуспішними. І це останнє сенсаційне відкриття може говорити про можливість потенційного життя на Червоній планеті. Адже навіть школярам відомо: наявність рідкої води на Землі тісно пов'язана з формування життя.

"Це фантастично цікаво, - захоплено коментує це відкриття Бетані Ехлман, планетарний геолог з Каліфорнійського технологічного інституту, який не брав участі у новому дослідженні. - Коли ми озираємося на історію Марса, у нас завжди були гіпотетичні докази існування води на планеті. Але якщо ми знаємо про існування рідкої води, навіть сьогодні... це говорить, що, ймовірно, тут рідка вода була всі останні 4,5 мільярда років, як це було на планеті Земля".

Нагадаємо, що атмосфера на Марсі є дуже холодною і тонкою. Середня температура на Марсі є дуже неоднорідною. У середньому вона становить - 40 за С, але в літній день поблизу екватора, температура може доходити до + 20 за С. Тобто вода у чистому вигляді на поверхні Червоної планети одразу б випаровувалася. Але раніше вчені не враховували один важливий нюанс: якщо ця вода зберігається у перемішку з солями, то ймовірність її невипаровування зростає.

Чому вода на Марсі важливіша за промову Путіна - фото 4

Чому вода на Марсі важливіша за промову Путіна - фото 5

Тож, в останньому своєму дослідження вчені з NASA дійшли висновку, що на планеті потоки води проявляють себе в теплу пору року і зникають - в холодну. Це стало відомо після ретельного аналізу високоякісних знімків, які були отримані науковим інструментом High Resolution Imaging Science Experiment орбітального марсіанського апарату Mars Reconnaissance Orbiter.

На представлених вченими знімках потоки солоної води з'являються і зникають на схилах пагорбів. Їх загальна ширина не перевищує п'яти метрів. За словами дослідників, солі були виявлені тільки в районах протікання сезонних річок.
Щоправда на питання точного походження води, вчені так і не знайшли остаточної відповіді. Можливо, солоні потоки води з'являються з розплавленого льоду, а можливо, солі всмоктують водяні молекули з повітря доки не утворюється рідина.

"Для мене вірогідність існування життя на Марсі, завжди була дуже високою", - коментує один зі співавторів дослідження Альфред Мак'юен, директор Лабораторії з дослідження планетарного зображення Університету Арізони.

Проте варто бути реалістом. І не забувати про те, що ця знахідка геть не свідчить: на Марсі ймовірне таке саме життя, як на Землі.

Чому вода на Марсі важливіша за промову Путіна - фото 6

"Якщо вода повністю насичена хлорнокислою сіллю, то життя, таким як ми його знаємо на Землі, буде в ній неможливе", - прокоментував Луджендра Оджа з Технологічного Інституту Джорджії в Атланті, який представив звіт у понеділок.

У той же час нове відкриття дає надію щодо можливості існування природних ресурсів, які можуть знайти астронавти, коли доберуться до Марсу. Так, відповідно до міжнародного проекту Mars One, передбачена колонізація Червоної планети людьми з 2023 року. Зокрема планується, що нова група чотирьох астронавтів-поселенців прибуватиме через кожні два роки. Для польоту на Марс без можливості повернення на Землю вже відібрано 100 людей з різних країн світу. Серед них і українець з Житомира Сергій Якимов.

Тож, завдяки новому відкриттю, з'явилася ймовірність існування кисню, а також перхлоратів, які можуть бути використані для виготовлення ракетного палива.

"Всі наукові відкриття, які ми робимо на поверхні Марса дають нам набагато більш чітке уявлення, що Марс має ресурси, які корисні для майбутніх мандрівників", - реалістично підсумував результати цього дослідження Джон Грюнсфелд, помічник директора з питань наукових польотів NASA у Вашингтоні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme