ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому Сурков скоро зникне із переговорів по Донбасу

Владислав Сурков, схоже, втратив можливість вільно висловлювати свої думки, і, швидше за все, довіру керівництва країни. Або він буде виключений з переговорного прцесу про долю Донбасу, або надалі тільки озвучуватиме директиви Кремля, без жодної "імпровізації"

Depo.Світ
30 листопада 2017 19:13
ФОТО: depo.ua

Інтерв'ю Суркова інформагенству ТАСС могло би, формально, стати розгорнутою відповіддю на інтерв'ю Курта Волкера у Politico. У якому російський учасник процесу мав всі шанси показати своє бачення того, що відбувалося у Белграді, поговорити про підводні камені на шляху переговорів і про їх перспективи – як для України та сепаратистських анклавів, так і для світу загалом. Втім, цього не сталося.

Куций і якийсь трохи недоречний шматок тексту інформує нас про те, що наступний раунд переговорів відбудеться вже наступного року. Далі йде кілька традиційних ідеологічних штампів. І все. Зовсім все.

Владислав Сурков – далеко не найсимпатичніший політичний персонаж. Поняття етики для нього, звичайно, порожній звук. Але Владислав Юрійович ніколи не був клінічним ідіотом. Такої ж думки, до слова, дотримується, наприклад, і Курт Волкер, який назвав Суркова цинічним, але розумним переговірником.

І от "цинічний але розумний" Сурков видає текст на кшталт "Наша країна - найефективніший миротворець. Це очевидно". Або "Саме Росія зупинила повномасштабну громадянську війну на Україні". Або "Росія виступила з реалістичною мирною ініціативою. Той, хто цю ініціативу не підтримує, не хоче миру. Якщо комусь не потрібен мир на Україні, нехай так прямо і каже".

Все це – не мова дипломатії. Це набір лозунгів. Так не говорив навіть Молотов у присутності Сталіна. І це точно не мова Суркова у його нормальному вигляді. Він створював пропагандистські меми, а не транслював їх.

Швидше за все, Суркову просто заборонили публічно демонструвати своє ставлення до переговорів стосовно Донбасу, і дали розпорядження озвучувати якусь консолідовану і схвалену вищим керівництвом позицію. А він, в свою чергу, дозволив собі маленький швейківський демарш, довівши запропонований йому темник до повного абсурду.

А загалом, "втрата власного голосу" Сурковим означає, що або його невдовзі усунуть із переговорного процесу із Волкером, або ж дозволять продовжувати тільки під жорстким контролем. Хоча, зважаючи на сьогодній демарш, у Кремлі скоріш за все схиляться до першого варіанту. Сурков надто давно звик діяти самостійно, а не виконувати накази, аби з нього можна було зробити "жорстко керованого" учасника перемовин.

Що стало причиною подібної опали – сказати напевне складно. Хоча увесь епізод з голосною і некрасивою заміною Плотницького на Пасічника став якщо й не однією з причин, то, принаймні, одним з приводів для такого рішення стосовно Владислава Юрійовича. Бліцкригу (в політичному, а не у військовому сенсі цього слова) на Донбасі не вийшло, операція затягується, пожираючи все нові ресурси і наносячи все нові удари по іміджу, і один з ключових виконавців, не виключено, невдовзі за це відповість. При тому його чомусь зовсім-зовсім не шкода.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ