Чому Путін виграв бій за Алеппо

Російська армія готує потужний наступ на східну частину повсталого міста. Але головний свій бій за місто російський диктатор виграв

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Чому Путін виграв бій за Алеппо…

З військової точки зору, розв'язка драми довкола сирійського Алеппо тільки розпочинається. Впродовж останніх трьох днів сирійські опозиціонери – як ті, що оточені у місті, так і ті, що намагаються прорвати блокаду ззовні, з останніх сил намагаються прорвати блокаду, котра повільно, але неухильно вбиває чверть мільйона мешканців східного Алеппо.

Тим часом Кремль – принаймні, за даними британської розвідки – готується скористатись виборами у США, аби провести рішучий і безжалісний наступ на все те, що залишилось від східного Алеппо допоки у Вашингтоні не приступить до виконання обов’язків новий президент США.

Як повідомив колишній директор британського Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень Майкл Кларк, цей удар буде схожим на штурм Грозного в 1999-2000 роках – в тому числі й кількістю жертв серед мирного населення. "Ми будемо безплідно шкодувати про це в майбутні роки - так само, як ми жалкували про геноцид в Руанді і про Сребреницю", - сказав Кларк журналістам.

Проте перший елемент схожості з Грозним Путін зумів досягнути ще до початку штурму. Якщо хтось забув – то після першої російсько-чеченської війни Дудаєв віддавав російських солдатів "на поруки" їхнім батькам. Після другої чеченської на боці Ічкерії воювали головно виродки, котрі організовували (не факт, що без відома ФСБ) Беслан та Норд-Ост.

Так само трапилось і з Алеппо. Бо після багатьох місяців нелюдських обстрілів та бомбардувань впродовж останніх трьох днів повстанці почали воювати проти режиму Асада так само, як дотепер воював проти них режим. Запускаючи десятки примітивних ракет в бік західного, контрольованого асадівськими військами Алеппо. І не сильно переймаючись чисельними жертвами серед мирного населення та дітей, яких за три дні загинуло більш ніж півсотні.

З військової точки зору, ця тактика не має особливого сенсу. Трата боєприпасів на цілі, що не становлять жодної загрози. Її суть, схоже, інша – відповісти терором на терор. Відімстити за смерть своїх близьких – та й за свою власну, яка, схоже, не за горами. Щоправда, відімстити не сирійському чи російському диктаторам – а таким самим бідолахам, що мали нещастя опинитися з того боку лінії фронту. Хоч діти із західної частини Алеппо нічим не завинили перед своїми однолітками зі східної частини.

Обидві сторони конфлікту в сухому залишку перетворились на кровожерних звірів. З тою тільки різницею, що у звіра Асада довші ікла і більші пазурі – завдяки російській авіації та радникам. Здається, такий результат і був ціллю дій як Москви, так і Дамаску впродовж останніх тижнів. Для того й бомбили гуманітарні конвої, школи та лікарні – аби перетворити противників на власну подобу, тільки військово слабшу і наділену меншими можливостями розповідати всім на світі про звірства опонентів.

Окремо слід сказати про ООН та міжнародне співтовариство. Спеціальний посланник ООН по Сирії, Стаффан де Містура заявив, що він "шокований і приголомшений" тим, що повстанці в Алеппо вибирають мішенню цивільне населення міста. Такі напади можуть бути визнані військовими злочинами, додав він. І мав при тому рацію.

Єдине, що можна додати – це те, що ООН та західну коаліцію, які чітко бачили, до чого рухається ситуація, і не зробили нічого, рівним рахунком нічого практичного аби хоч якось припинити жахіття в Алеппо, можна сміливо назвати співучасниками цих військових злочинів.  

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme