Чому Путін не дозволить Держдумі денонсувати "російсько-українську дружбу"

Помпезну міжнародно-правову споруду "українсько-російської дружби" хочуть демонтувати вже навіть в Росії - не зважаючи на збереження "братської" риторики. В Україні на це немає чи то часу, чи бажання

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Чому Путін не дозволить Держдумі денонсу…

Звернення депутата нижньої палати російського парламенту Євгена Федорова, який пропонує керівництву Держдуми в особі спікера Сергія Наришкіна переглянути договори з Україною, в яких Крим позначений як українська територія, виглядає по-своєму логічним. Ба більше того - технічним.

Ну, "віджали" в хохлів земельки - і треба все належно оформити, записати й зареєструвати. Нормальна така раціональна логіка держави-окупанта зразка століття десь ХV-XVII. Або братка початку 90-х, який, "віджавши" за "борги" квартиру в комерсанта, хоче зареєструвати награбоване в держорганах і отримати "правильні папірці". Щоб ніякі "лохи" - пардон, "недруги Росії" не могли потім попрікати чесно награбованим. Депутати від ЛДПР, приміром, жваво погодились підтримати денонсацію договору про кордон, обґрунтувавши свою позицію правдоподібним припущенням про те, що "цивілізовано" домовитись з українською стороною стосовно визнання нею факту окупації її території (пардон, "відновлення історичної справедливості"), мабуть, не вдасться.

Але саме ця логічність, здається, і стане головною причиною того, що звернення Федорова скромно проігнорують. Бо якби все обмежувалось договором про держкордон між Росією та Україною - то було б півбіди. Там і в підписаному-то договорі були неузгодженості щодо того, як саме ділити Керченську протоку. От їх можна сказати, і вирішили. Провівши кордон трохи північніше Перекопу. Буває. Врешті й підписував цей договір не якийсь ветхозаветний Хрущов, а вже Володимир Володимирович, чоловік рішучий і до сентиментів не схильний. В 2003 році дав слово, в 2015 році - забрав, та й по всьому.

Чому Путін не дозволить Держдумі денонсувати "російсько-українську дружбу" - фото 1

Але ж насправді за роки "братської дружби" двосторонніх документів, які підтверджували територіальну цілісність України, назбиралось чимало. Найяскравішим з них є Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною. У ньому сторони також клялися поважати територіальну цілісність одна одної і підтвердили непорушність кордонів. З Кримом в складі України.

Це ж скажіть на милість, як виглядатиме денонсація цього договору? Один братній народ (який продовжує стверджувати, що "допомагає" Україні, як тільки може) офіційно відмовляє в дружбі іншому? З обговоренням в Держдумі ("Ні, більше не дружимо! Ну, може й народи-брати, але дружити не можемо. Наша дружба була помилкою!"). З публікацією в пресі. З ратифікацією президентом. Ні, виглядатиме все це неправильно. Не для того Путін починав гібридну війну, щоб після її провалу у ній зізнаватись.

Тому ініціативу Федорова тихо поховають, як невчасну. А якщо хтось буде нав'язливо цікавитись невідповідністю дій Російської Федерації і її міжнародно-правових зобов'язань, то російська Генпрокуратура швидко пояснить такому цікавому, що він не має рації. Бо в договорах, приміром, і малась на увазі Україна без Криму, а візуальні додатки - то провокація київської хунти, і їх Путін не підписував. Ну, Генпрокуратура може взагалі все пояснити - і після роздумів про законність від'єднання Балтії ніхто навіть не здивується.

Цікаво інше. На другий рік фактичної війни з Росією ми просимо військової допомоги у всіх, хто може її дати. Ми дуже хочемо євроінтегруватись, і не проти вступити до НАТО (якщо раптом пустять). При тому Україна і не думає денонсувати договір, в якому "кожна з Високих Договірних Сторін утримується від участі або підтримання яких би то не було дій, спрямованих проти іншої Високої Договірної Сторони, і зобов'язується не укладати з третіми країнами будь-яких договорів, спрямованих проти іншої Сторони". Високі Сторони - це Україна і Росія, якщо хто не в курсі. "Треті країни" - це США, держави ЄС і всі-всі-всі.

На денонсацію цього договору в нас немає часу. Чи ми сподіваємося, що цей шматок паперу колись зупинить потік російських танків через кордон? Чи ми в натурі дружимо?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme