Чому голландці на референдумі щодо України проголосують проти Брюсселя

Все-таки дивує розставляння патріотичних пріоритетів

Олексій Кафтан
Редактор відділу міжнародної політики "Ділової столиці"
Чому голландці на референдумі щодо Украї…

Наша проблема сьогодні - не те, що Гризлов (ТМ) завітав на борщ до Кучми (ТМ), обставивши цей гастротур з-під санкцій як державний візит. Наша проблема сьогодні - те, що згідно зі свіжими опитуваннями, явка на нідерландському референдумі щодо угоди про ЗВТ України з ЄС очікується значно вище 30%, і три чверті голландців, які прийдуть до урн 6 квітня, мають намір проголосувати проти.

Причому тут ідеться не так про Україну, хоча можна згадати й епопею з музеєм Вестфріс (м. Хоорн), і хорошу, на жаль, роботу російської пропаганди у справі МН17. Насамперед, це нагода висловити своє "фе": "плебсове" - "патриціям" і громадянське - Брюселю. І от у цьому розкладі в ролі цапа-відбувайла опинилась Україна, за рахунок якої будуть з'ясовуватися стосунки всередині ЄС.

Це далеко не вперше, й, вочевидь, не востаннє - проте мінімізувати ймовірну шкоду конче треба. Держава чи наддержавна інституція в таких речах традиційно поводиться куди незграбніше, ніж отой слон у посудній крамничці. Причому будь-яка, почитати хоч сьогоднішні ж висловлювання Юнкера з цього приводу. Шанс для волонтерів вкотре продемонструвати богорівну могутність?

Втім, питання куди ширше: цілком очевидно, що нині "добазаритись" про будь-що із керівництвом ЄС чи його "локомотивів" - то надто мало, аби ці домовленості виконувались. Потрібна системна робота на двосторонньому рівні. Скільки всього говориться про реінкарнацію проекту Міжмор'я. Хтось задавався питанням, яке місце буде відведено Україні в цьому проекті? І яка ймовірність того, що слідом за польсько-російською конфронтацією через Україну настане компроміс, як це вже бувало неодноразово (причому в цьому випадку полегшено зітхнуть не лише в Брюселі).

Чи можна зліпити щось цікаве з суто ситуативного альянсу (та де там, і альянсу нема) з Туреччиною? Які перспективи в нашої значною мірою вимушеної дружби з Румунією? Наскільки далеко може піти Орбан у своєму фрондерстві? Якщо ЄС доживе до вступу України, то буде зовсім інший ЄС. Проте плану "Б" в нас немає.

Що ж до Гризлова - прилетів він попри закрите небо чи приїхав би потягом, чи навіть приплив би - тут як раз нічого не змінюється. Він усього лиш виконує роль Гермеса. Московитські олімпійці, вочевидь, забули прислів'я (таке саме російське, як і борщ) про промовляння слова "халва" й продовжують бубоніти ті самі вимоги.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme