Мовні дебати у ПАРЄ: Доповідач захистив Україну від "наїздів" Угорщини та Румунії

Знання державної національної мови – це фактор соціальної згуртованості та когезії

Про це заявив член естонської делегації в ПАРЄ Андрес Херкель під час дебатів щодо нового українського закону "Про освіту", передає Depo.ua.

Він додав, що "це підтримує інтеграцію суспільства, тому абсолютно очевидно і виправдано для будь-якої держави, без сумніву, підтримувати свою офіційну державну мову".

"З іншого боку, Консультативний комітет із рамкової конвенції заявив, що мова є ключовим компонентом індивідуальної та групової ідентичності. Тому зберігати мови потрібно", – сказав він і наголосив, що "домінуюча позиція української мови, як єдиної державної мови, може загрожувати меншинам. Хоча ця мова є важливою скріпою для українського суспільства".

Нагадаємо, сьогодні Парламентська асамблея Ради Європи проводить термінові дебати щодо мовної статті нового Закону України "Про освіту".

Ініціаторами внесення на розгляд сесії питання "Новий український закон про освіту як головна перепона вивчення національними меншинами рідних мов" стали депутати національних парламентів Угорщини та Польщі.

Доповідачем з цього питання виступає естонець Андрес Херкель (ЄНП, член комітету з культури, науки, освіти й медіа).

Також для виступу на дебатах зареєструвалися 26 депутатів, із них по шість із України й Румунії, чотири – з Угорщини, по два – з Німеччини й Молдови, а також із Великої Британії, Франції, Сербії, Бельгії, Грузії та Болгарії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme