Третя світова за Кім Чен Ина: Чи можуть Росія та Китай вдарити по США

Витоки інформації у західних ЗМІ стосовно "рішучості" Москви та Пекіну захистити Північну Корею від американського вторгнення за будь-яку ціну — це незатійлива дипломатична спроба того захисту за будь-яку ціну уникнути

Журналіст відділу «Світ»
Третя світова за Кім Чен Ина: Чи можуть…

"Китай та Росія готуються до війни зі США в разі, якщо Трамп вторгнеться до Північної Кореї". Під таким заголовком Newsweek розмістив матеріал з "інсайдерською" інформацією, отриманою із двох вельми близьких до китайської армії джерел.

Генерал-лейтенант Ван Хунгуан, колишній заступник командувача західного військового округу Нанкін, попередив, що "війна на Корейському півострові може вибухнути в будь-який час з цього моменту до березня наступного року".

"Китай повинен бути психологічно підготовлений до можливої корейської війни, і північно-східні регіони Китаю повинні бути мобілізовані з цією метою, - заявив він. - Подібна мобілізація не є початком війни, вона має виключно оборонні цілі".

Натомість китайський військовий експерт Сун Чжунпін заявив західним журналістам, що високотехнологічні протиракетні навчання, проведені Китаєм і Росією в Пекіні, були, по суті, спільним зусиллям двох провідних військових конкурентів США щодо захисту від можливої ​​атаки за наказом президента Дональда Трампа. "І Китай, і Росія хотіли використовувати ці спільні протиракетні навчання з метою стратегічного стримування. Вони хочуть змусити США вивести свою систему ПРО THAAD з Корейського півострова", - додав він.

І Китай, і Росія підтримали США в засудженні північнокорейського ядерного-ракетного арсеналу, але Пекін і Москва твердо виступають проти розширення військової присутності США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, констатує Newsweek у матеріалі, який викликав жваві дискусії як у західних ЗМІ, так і в соцмережах.

То чи справді в разі удару по Північній Кореї Китай та Росія без вагань вступлять у війну? У цьому твердженні виникають більш ніж обґрунтовані сумніви.

Перш за все, звертає на себе увагу джерело інформації. Для західної публіки генерал, який щось коментує іноземним журналістам — це нормальне видовище. Але для всіх, хто хоч трохи пожив за будь-якого авторитарного чи тоталітарного режиму — це нонсенс.

Точніше, не нонсенс, а вистава. Бо можна не сумніватися, що всі такі коментарі у випадку з Китаєм були підготовані відповідними урядовими структурами, тричі перевірені і відцензуровані, і, зважаючи на важливість теми, швидше за все, схвалені першою особою держави.

При тому подібні різкі й провокативні заяви у Піднебесній не хотіли озвучувати через дипломатичні канали — оскільки це призвело б до сподіваного погіршення стосунків із Вашингтоном, воювати з яким ніхто, звичайно, не збирається. Як і мобілізувати десятки мільйонів призовників у північно-східному Китаї.

Хоча б із тієї причини, що в Пекіні — як і у Москві, до слова — чудово розуміють, що починати масштабне вторгнення із висадкою сухопутних військ у Північній Кореї Вашингтон, скоріше за все, не може — і абсолютно однозначно не захоче.

А якщо й буде вжито якихось радикальних заходів — то це однозначно буде масований ракетно-бомбовий удар по корейській ядерній інфраструктурі, можливо — по системі ППО та найбільших скупченнях артилерії у прикордонних з Південною Кореєю районах.

І якщо кудись і зайдуть американські морські піхотинці — то це хіба у Південну Корею, щоби підтримати союзників на кордоні, якщо Кім Чен Ин таки вирішить вчинити ефектне самогубство і розпочне війну. А починати війну з Південною Кореєю, на території якої будуть американські війська, що виконуватимуть виключно оборонну місію, Китай не захоче, а Росія — банально не зможе. Це якщо не брати до уваги можливості повномасштабного ядерного апокаліпсису, починати який через одного огрядного молодого чоловіка не збираються ні в Москві, ні в Пекіні, ні у Вашингтоні.

А щодо навчань російських та китайських протиракетних систем — то, безумовно, вони і справді могли бути відпрацюванням протидії американським ракетам. У першу чергу тим, що з якихось причин не влучать по території Північної Кореї, якщо Трамп таки прийме рішення нанести удар.

Хоча можливими (і навіть ймовірними) є відпрацювання цілей і над Північною Кореєю. Виключно з метою спробувати свої сили у безкарному відстрілі "Томогавків", відстежувати долю кожного з яких в разі масованої атаки у США не будуть. Така можливість — тим паче, без наступних негативних наслідків — випадає не надто часто.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme