Через Brexit та сосиски: Джонсон та Макрон посварилися на саміті G7

Між прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном та президентом Франції Еммануелем Макроном у суботу, 12 червня, виник конфлікт під час саміту "Великої сімки" через Brexit

Редактор стрічки новин
Через Brexit та сосиски: Джонсон та Макр…
Фото: Boris Johnson/Facebook

Про це повідомляє The Telegraph із посиланням на власні джерела, передає Depo.ua.

Видання зазначає, що Джонсона обурила заява французького лідера про те, що Північна Ірландія не є частиною Великої Британії. Зокрема, британський прем'єр, висловлюючи своє розчарування "Ірландським протоколом", запитав у Макрона, як би він діяв, якби сосиски з Тулузи не можна було перевозити до Парижа.

Французький президент назвав це порівняння некоректним, оскільки Париж і Тулуза розташовані в одній країні. Тобто, як пише видання, Макрон помилково припустив, що Північна Ірландія не входить до складу Великої Британії.

Пізніше Джонсон висловив здивування відповідним коментарем у розмові з помічниками, а також натякнув на цю ситуацію в розмові зі Sky News, вказавши, що деяким лідерам слід "вбити собі в голову", що Велика Британія є "єдиною країною".

Джерело, наближене до Макрона, заявило, що він сказав пану Джонсону, що "потрібно перезавантажити франко-британські відносини", але лише за умови, що "він дотримає свого слова перед європейцями".

Нагадаємо, раніше президенти США та Франції Джо Байден і Еммануель Макрон провели офіційну зустріч на полях саміту "Великої сімки"

Як відомо, лідери G7 вперше за два роки зустрілися разом. Це перший очний захід від початку пандемії. Саміт відбувається у британському Корноуллі. В ньому беруть участь президент США Джо Байден, прем'єр Британії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон, канцлерка Німеччини Ангела Меркель, канадський прем'єр Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа, прем'єр-міністр Італії Маріо Драґі, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Європейської ради Шарль Мішель.

Довідка: Після Brexit (виходу Британії з Європейського Союзу) між Північною Ірландією, яка є складовою Великої Британії, та Республікою Ірландія утворився єдиний сухопутний кордон між Сполученим Королівством і Європейським Союзом. Щоб уникнути сплеску ірландського сепаратизму було вирішено, що на Північну Ірландію продовжать поширюватися правила єдиного європейського ринку, зокрема щодо ввезення продукції на територію блоку.

Таким чином між Північною Ірландією і рештою Великої Британії виникла адміністративна межа, на якій товари проходять перевірку. Це рішення отримало назву "Ірландський протокол".

Як відомо, з 31 січня 2020 року Британія перестала бути членом Європейського Союзу. 

Читайте також: Де поселять і чим годуватимуть учасників саміту G7: Фоторепортаж

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme