Через безгрошів'я Росія урізає фінансування космічної програми

Федеральному космічному агентству в новому проекті Федеральної космічної програми (ФКП) на 2016-2025 роки вдалося скоротити витрати на її виконання більш ніж на 400 млрд рублів
Depo.Світ
22 квітня 2015 06:27
ФОТО: depo.ua
Через безгрошів
Через безгрошів'я Росія урізає фінансування космічної програми

Положення попередньої ФКП розроблялися при колишньому главі Роскосмосу Олегові Остапенку. На реалізацію програми планувалося витратити 2,436 трильйонів рублів, з яких 2,117 трильйонів агентство розраховувало отримати з бюджету. Решта 319 млрд Роскосмос збирався отримати з позабюджетних джерел, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Новому главі Роскосмосу Ігорю Комарову через кризу довелося урізати витрати на реалізацію ФКП. Розглядалося два варіанти оптимізації. Згідно з першим варіантом пропонувалося зберегти у повному обсязі витрати на космічний зв'язок, дистанційне зондування Землі (ДЗЗ), фундаментальні космічні дослідження (ФКМ), місії МКС і науково-дослідні роботи.

Але при цьому пропонувалося урізати витрати на створення перспективного пілотованого транспортного корабля, засоби управління для далекого космосу і обслуговування апаратів на орбіті, а також роботи по місячній базі і надважкій ракеті.

Другий варіант зводився до зсування на 2-5 років термінів готовності нового покоління апаратів соціально-економічного та наукового призначення, до скорочення запусків кораблів "Прогрес" з чотирьох до трьох на рік, а також скороченню до мінімального рівня складу орбітальних угруповань супутників зв'язку, ДЗЗ та ФКМ.

За словами джерела видання в Роскосмосі, 15 квітня відбулося засідання науково-технічної ради. На ньому перший заступник директора Центрального науково-дослідного інституту машинобудування Олександр Данилюк рекомендував підтримати другий варіант, і "Роскосмос" з ним погодився.

Для економії коштів також прийнято рішення відмовитися від розробки надважкої ракети з нуля, знизити кількість запусків космічних апаратів, і виключити 29 з 416 дослідно-конструкторських робіт.