Через безгрошів'я Росія урізає фінансування космічної програми

Федеральному космічному агентству в новому проекті Федеральної космічної програми (ФКП) на 2016-2025 роки вдалося скоротити витрати на її виконання більш ніж на 400 млрд рублів
Через безгрошів
Через безгрошів'я Росія урізає фінансування космічної програми

Положення попередньої ФКП розроблялися при колишньому главі Роскосмосу Олегові Остапенку. На реалізацію програми планувалося витратити 2,436 трильйонів рублів, з яких 2,117 трильйонів агентство розраховувало отримати з бюджету. Решта 319 млрд Роскосмос збирався отримати з позабюджетних джерел, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Новому главі Роскосмосу Ігорю Комарову через кризу довелося урізати витрати на реалізацію ФКП. Розглядалося два варіанти оптимізації. Згідно з першим варіантом пропонувалося зберегти у повному обсязі витрати на космічний зв'язок, дистанційне зондування Землі (ДЗЗ), фундаментальні космічні дослідження (ФКМ), місії МКС і науково-дослідні роботи.

Але при цьому пропонувалося урізати витрати на створення перспективного пілотованого транспортного корабля, засоби управління для далекого космосу і обслуговування апаратів на орбіті, а також роботи по місячній базі і надважкій ракеті.

Другий варіант зводився до зсування на 2-5 років термінів готовності нового покоління апаратів соціально-економічного та наукового призначення, до скорочення запусків кораблів "Прогрес" з чотирьох до трьох на рік, а також скороченню до мінімального рівня складу орбітальних угруповань супутників зв'язку, ДЗЗ та ФКМ.

За словами джерела видання в Роскосмосі, 15 квітня відбулося засідання науково-технічної ради. На ньому перший заступник директора Центрального науково-дослідного інституту машинобудування Олександр Данилюк рекомендував підтримати другий варіант, і "Роскосмос" з ним погодився.

Для економії коштів також прийнято рішення відмовитися від розробки надважкої ракети з нуля, знизити кількість запусків космічних апаратів, і виключити 29 з 416 дослідно-конструкторських робіт.