Челябінський метеорит «потовстішав» на 32 кілограми

Найбільший уламок челябінського метеорита виявився на 32 кілограми більше, ніж передбачалося раніше

Челябінський метеорит «потовстішав» на 3…

За повідомленням ТАСС, співробітники Челябінського краєзнавчого музею (Росія) заново виміряли масу небесного тіла, передає depo.ua.

Як зазначив заступник директора музею з науково-дослідної роботи Микола Антипін, за новими підрахунками, вага найбільшого уламка склала 505 кг. Це на 32 кг більше за дані високоточного гравіметричного вимірювання, проведеного в листопаді 2014 року. Тоді прилади показали 473 кг з похибкою в 20 кг.

«Сьогодні зважування здійснювали так. Над вітриною поставили риштування з перекладиною, на яку повісили високоточні електронні ваги вантажопідйомністю в одну тонну. Метеорит обв'язали стропами і зважили тричі. Отриманий результат - середнє трьох зважувань», - сказав Антипін.

Вперше небесне тіло було зважене одразу після підйому з озера Чебаркуль. Тоді працювали неспеціалісти з електронними автомобільними вагами, які під час зважування зламалися. Хтось встиг помітити 570 кг.

Листопадове гравіметрічне зважування, за словами дослідника небесного тіла Аркадія Овчаренка, «не було ідеальним саме у зв'язку з його високою точністю».

Обладнання реагувало на вібрацію будівлі музею і сейсмічні коливання від віддалених землетрусів, а вченим дали можливість проводити експерименти тільки в робочий час. Переміщення відвідувачів навколо музейної вітрини теж впливало на точність.

Не був переглянутий об'єм метеорита, обчислений у листопаді вченими Урв РАН за даними тривимірного лазерного сканування. Він склав 0,1533 кубічних метрів.

Метеорит «Челябінськ» увійшов в атмосферу Землі 15 лютого 2013 року. Він викликав сильний вибух в атмосфері на висоті 30-50 км і падіння численних фрагментів на великій території Челябінської області. Вибух спостерігали сотні тисяч людей на Уралі і в північному Казахстані. Найбільші фрагменти небесного тіла впали в околицях озера Чебаркуль, у 78 км на захід Челябінська.

Читайте також на depo.uaВчені знайшли місце падіння метеорита лише через 10 років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme