Будапешт закликав Київ дозволити закарпатським угорцям мати другий паспорт

Угорщина закликає не обмежувати права угорської меншини в Україні, зокрема право на подвійне громадянство

Depo.Світ
21 квітня 2017 16:23
ФОТО: depo.ua

Про це у Києві на прес-конференції заявив державний секретар Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклош Шолтес, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Оскільки ми говоримо про дві дружні нації, які поважають підтримку і розвиток національних меншин, а також підтримку і розвиток прав національних меншин, вважаю абсолютно природним те, що новими ухваленими законодавчими актами Україна не має наміру якимсь чином обмежувати права, набуті національними меншинами", - сказав Шолтес на прес-конференції в Києві.

Він уточнив, що мав на увазі і питання освіти угорською мовою в Україні, використання мови, і питання подвійного громадянства.

"У колі питань перебувають питання освіти, питання використання рідної мови і питання подвійного громадянства", - сказав держсекретар.

Він висловив упевненість, що Україна не має наміру обмежувати права угорської національної меншини. "Ми абсолютно впевнені в тому, що буде ухвалено таке рішення, яке надалі поглиблюватиме дружні відносини наших двох народів", - сказав Шолтес.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Угорщини заявив, що у його державі вважають цілком нормальною наявність подвійного громадянства у своїх громадян, які проживають в Україні, і проти покарання за подібні речі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ