Британія повідомила СОТ про свій статус у зв’язку з виходом з ЄС

Велика Британія повідомила членів Світової організації торгівлі про свій статус в організації з урахуванням свого виходу з Євросоюзу

Про це повідомили у пресслужбі СОТ, передає Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

У документі, направленому в організацію 1 лютого, Сполучене Королівство пояснює пов'язані з СОТ наслідки Brexit для себе та інших членів.

Сполучене Королівство є членом СОТ з 1 січня 1995 року і членом Генеральної угоди з тарифів і торгівлі з 1 січня 1948 року. До 31 січня 2020 року вона була державою-членом Європейського Союзу.

Європейський Союз і Сполучене Королівство погодили угоду про вихід, яка передбачає обмежений за часом перехідний період, протягом якого законодавство ЄС, за обмеженими винятками, передбаченими в Угоді про вихід, буде застосовуватися Британією.

У повідомленні Британії йдеться, що перехідний період забезпечує безперервність торговельних відносин між Сполученим Королівством і ЄС, а також з іншими членами СОТ, при цьому Британія залишається протягом цього періоду частиною Митного союзу і єдиного ринку Євросоюзу.

Нагадаємо, Британія офіційно вийшла з Європейського Союзу.

Згодом стало відомо, що ЄС відкрив диппредставництво в Лондоні після Brexit.

Також в Європарламенті уточнили зміни у структурі.

Довідка: Угода між ЄС і Британією щодо Brexit передбачає впорядкований вихід Британії з блоку й охоплює права громадян, фінансові питання, перехідний період, протоколи з Ірландії та Північної Ірландії, Кіпру і Гібралтару.

Набуття чинності угоди означає початок перехідного періоду, який триватиме до 31 грудня 2020 року. Він потрібен для того, щоб громадяни й підприємства мали більше часу для адаптації до нових умов.

Впродовж нього ЄС і Британія мають узгодити нову та справедливу угоду щодо майбутнього партнерства на основі Політичної декларації, яку сторони узгодили в жовтні 2019 року.

Єврокомісія ухвалить широкі попередні рекомендації щодо проведення таких переговорів до 3 лютого, після чого Рада ЄС із загальних справ має затвердити мандат на переговори. Після цього сторони можуть формально розпочати переговорний процес.

Перехідний період може бути продовжено лише один раз на період до одного або двох років, якщо обидві сторони погодяться на це до 1 липня 2020 року.

Читайте також: В Європарламенті розповіли, що змінять у роботі після Brexit

Brexit відбувся: Як британці святкували вихід з Європейського Союзу (ФОТОРЕПОРТАЖ)

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme