Британія після виходу із ЄС може заморозити активи Росії, – ЗМІ

Лондон схиляється до більш жорсткої американської позиції щодо санкцій, а ЄС після британського виходу може, навпаки, почати пом’якшувати свій тиск

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на УНІАН.

Компанії, які працюють в Європі, зіштовхнулися з головним болем на тлі підготовки Великої Британії до виходу з режиму санкцій Євросоюзу. Через це їм може стати ще важче уникати співпраці з людьми, фірмами й країнами з "чорних списків".

На цю тему пише Financial Times, додаючи, що рамки обмежень ЄС проти країн від Венесуели до Росії розроблені для переслідування певних цілей, таких як захист прав людини й боротьба з тероризмом. Велика Британія від початку збиралася зберегти європейський підхід після завершення перехідного періоду в процесі Brexit в кінці поточного року.

Але міністр закордонних справ королівства Домінік Рааб збирається окреслити новий режим британських санкцій у лютому, який буде націлений проти осіб, відповідальних за порушення прав людини. Після цього Лондон опублікує список людей, чиї активи будуть заморожені на британській території. Юристи вже зараз бачать ознаки того, що Британія починає схилятися в бік американської позиції щодо санкцій. Тим часом ЄС, позбувшись Британії, яка була рушійною силою більшої частини санкційних норм блоку, може почати ослаблювати свій підхід.

"Я бачу, що Велика Британія відпливає в бік середньоатлантичного положення", - сказав співголова юридичної фірми Baker McKenzie’s Санні Менн.

"Я також бачу, як ЄС опуститься нижче нинішньої лінії, якщо Британії не буде за столом з її вимогами більш жорстких санкцій", - додав він.

Financial Times пише, що Велика Британія також збирається запровадити заборони на в’їзд і заморозити активи громадян Росії, відповідальних за порушення прав людини. Таким чином, вона піде шляхом США після схвалення "Акту Магнітського". На даний момент політика Лондона щодо санкцій здебільшого визначається ЄС. Деякі з цих обмежень обов’язкові й обумовлені членством країн в ООН. Інші ж були запроваджені союзом самостійно.

Нагадаємо, 30 січня ЄС остаточно затвердив Brexit-угоду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme