Британія хоче тимчасового митного союзу з ЄС

Британія хоче запропонувати Євросоюзу "тимчасовий митний союз" на перехідний період після "брексіту"

Про це йдеться в документі з викладенням позиції уряду, який буде офіційно опублікований сьогодні, передає Depo.ua з посиланням на ВВС.

Країни, що входять до митного союзу, не обкладають митом (податками на експорт і імпорт) постачальників товарів і послуг на території всіх країн союзу. Також вони зрівнюють тарифи на товари і послуги, що імпортуються з-за меж союзу або експортуються за його межі.

У документі уряду говориться, що Британія запропонує з березня 2019 року, коли завершується термін переговорів про "брексіт", встановити "тимчасовий митний союз". В рамках цього союзу торгівля з ЄС буде тривати на колишніх умовах, але Лондон зможе почати торговельні переговори з країнами, що не входять в ЄС, на що зараз, залишаючись членом ЄС, він не має права.

Після закінчення періоду тимчасового митного союзу за взаємною домовленістю або буде встановлений ​​новий митний кордон з ЄС (при цьому в британському уряді наголошують, що прагнуть максимально спростити оформлення вантажів), або між сторонами буде укладено нове "партнерство" взагалі без митного кордону.

Таким чином, кажуть в уряді, бізнесу після "брексіту" доведеться пристосовуватися до нових умов всього один раз.

Нагадаємо, британський уряд спростував повідомлення ЗМІ про те, що Лондон погодився виплатити ЄС 40 млрд євро за Brexit.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Велика Британія готова заплатити до 40 млрд євро, щоб врегулювати фінансові зобов'язання перед Євросоюзом після Brexit.

Так званий "рахунок за Brexit" є одним із найгостріших питань на переговорах щодо виходу Британії з ЄС. Британія має домовитися з ЄС про виплату цих коштів, оскільки без погодження цього пункту Брюссель відмовляється переходити до дискусії щодо майбутніх відносин з Лондоном.

Довідка: Переговори про вихід Великої Британії з Євросоюзу почалися 19 червня.

Перший раунд переговорів завершився в Брюсселі 20 липня. Під час переговорів сторони обговорили основні проблеми виходу: права громадян, фінансові зобов'язання Лондона перед ЄС і статус кордону між Ірландією і Британією.

Голова делегації ЄС Мішель Барньє після переговорів заявив, що сторони не змогли досягти компромісу. Черговий раунд переговорів призначений на кінець серпня.

Вони триватимуть до кінця 2018 року. Після цього сторони матимуть шість місяців на ратифікацію домовленостей у національних парламентах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme