Бої в секторі Газа: Що Ізраїль зробить з Путіним за ракети для ХАМАС

Загострення палестинсько-ізраїльських сутичок грозить вийти з-під контролю і перетворитись на масштабний військовий конфлікт. В якому терористична організація активно використовує російське озброєння

Журналіст відділу «Світ»
Бої в секторі Газа: Що Ізраїль зробить з…

У секторі Газа, схоже, знову майже що війна. Після того, як сім палестинців, включно з високопоставленим ватажком ХАМАСу, були вбиті під час рейду ізраїльського спецназу, палестинці відповіли масованим і неселективним вогнем у бік ізраїльських територій. Усього палестинською стороною було випущено близько 370-ти ракет та великокаліберних мін.

У відповідь на це ізраїльські військові завдали удару по без малого сотні військових (і пропагандистських) об'єктів палестинців у секторі Газа. Оскільки перед ударами ізраїльські військові давали час на евакуацію, значних жертв вдалося уникнути, але вбиті й поранені є з обох боків. За попередніми даними, загинуло як мінімум п'ятеро палестинців. Четверо - в секторі Газа, а один - в ізраїльському місті Ашкелон.

В результаті ракетних ударів в порту Гази було знищено судно, яке, за даними ізраїльських військових, бойовики ХАМАС використовували в диверсійно-розвідувальних цілях.

Також було зруйновано будівлю підконтрольного ХАМАС телеканалу Al-Aqsa TV, до цього з нього були евакуйовані співробітники. Ізраїль стверджує, що телеканал "сприяв посиленню військової активності ХАМАС".

А в результаті ракетної атаки на автобус, що перевозив ізраїльських військових, є один поранений. Цікавий момент полягає в тому, що і палестинська, і ізраїльська преса сходяться в тому, що автобус підбили з російського протитанкового комплексу "Корнет".

Використання "Корнетів" проти Ізраїлю має давню і недобру історію. Вперше масово застосували ці ракети проти танків ЦАХАЛу трапилось під час Другої ліванської війни, в 2006 році, коли ними намагались підбити (інколи - успішно) ізраїльські танки. А 7 квітня 2011 року за 2 кілометри від сектору Газа такою ракетою було знищено шкільний автобус. Великий, яскраво-оранжевий, з написом "Діти". На щастя, більшість учнів встигли вийти, в результаті - один загиблий і двоє поранених.

Після інциденту між Москвою і Тель-Авівом мала місце непублічна, але жорстка розмова, після чого "Корнети" на якийсь час зникли із поля зору.

І ось учора знову за допомогою російської зброї атакували Ізраїль. Звідки терористи взяли ракети - питання, на яке в найближчому майбутньому дадуть відповідь ізраїльські спеціальні служби.

Можливим є варіант, що російський ПТРК і справді пролежав десь у схронах палестинських терористів іще з часів Другої ліванської. Чи, що ймовірніше, його привезли із Сирії в якості "сувеніру", поцупивши в "союзників" - урядових військ диктатора Асада, яким Росія достатньо щедро постачала цю зброю.

Але цілком не виключеним є і варіант, що бойовики ХАМАСу отримали зброю напряму від Москви. Оскільки Росія цю організацію терористичною не вважає, сприймаючи ХАМАС у ролі легітимного партнера для переговорів. Лідери ХАМАСу неодноразово відвідували Москву на запрошення президента Путіна, а Медведєв, перебуваючи на посад президента Росії, зустрічався з чденами політбюро цієї організації у Сирії.

Якщо факт прямих поставок російської зброї ХАМАСу цього разу вдасться довести - це буде істотним приводом для поміщення Росії у список країн, що фінансують тероризм. В компанію до Ірану, Судану та КНДР. Зі всім різноманіттям фінансових обмежень, передбачених цим статусом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme