Бомбейські нічні жаби продемонстрували знання в Камасутрі

Раніше подробиці процесу розмноження у цих тварин були неясні, в першу чергу через їх таємничий нічний спосіб життя

Вчені з Індії виявили, що самці бомбейських нічних жаб на відміну від інших своїх родичів, використовують дивну позицію для спарювання, не торкаючись самок лапками. Наразі причини такої незвичайної шлюбної поведінки неясні. Відповідна стаття опублікована в журналі PeerJ, передає depo.ua.

Зазвичай жаби самих різних видів дотримуються однієї з шести типових для них поз для спарювання.

Бомбейські нічні жаби продемонстрували знання в Камасутрі - фото 1

При цьому самці, як правило, утримують особин жіночої статі "під пахвами", за голову чи іншим чином. Однак бомбейські нічні жаби використовують іншу тактику. Коли самка дає самцеві зрозуміти, що бажає спарюватися, вона спирається у вертикальне положення на стовбур дерева або лист. Після цього самець займає таке ж положення, але спирається лапками не так на обраницю. Замість цього він зачіпається за той же лист або стовбур трохи вище. У такій позі ікринки запліднюються самцем за рахунок того, що його виділення стікають по спині і задніх ніг самки. Схожої пози немає в жодного іншого виду жаб, яких налічується кілька тисяч.

Чому поведінка цих тварин при розмноженні так відрізняється від прийнятої у споріднених видів - поки неясно. В теорії відсутність утримання самки може привести до зриву запліднення, якщо та не вчасно покине місце спарювання. Можливо це пов'язано з більш активною роллю самок Nyctibatrachus humayuni в розмноженні.

Вони, також як і самці, видають шлюбні заклики, чутні на великих відстанях. Всього лише у 25 з декількох тисяч видів цих земноводних прийнято щось подібне. Але і в інших 24 видів з "активними самками" таких поз при спарюванні немає.

Втім, можливо, вони поки просто невідомі. Пози розмноження Nyctibatrachus humayuni залишалися невідомими до самого останнього часу - через труднощі спостережень. Бомбейські нічні жаби живуть лише в Західній Індії, і розмножуються в пік мусонів, коли в цій частині країни йдуть сильні опади. До того ж вони роблять це вночі, коли помітити їх без ІЧ-камери, вперше використаної біологами в цей раз, дуже непросто.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme