Бої за Карабах: Азербайджан і Вірменія обмінялися 200 тілами

Азербайджан і Вірменія, між якими у вересні знову спалахнули бої в Нагірному Карабасі, обмінялися тілами 200 загиблих

Про це заявив президент Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Петер Маурер, передає Depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

"За моєю останньою інформацією, (сторони) вже обмінялися 200 тілами. Ми продовжимо докладати зусиль", –  сказав Маурер.

Він наголосив, що діяльність організації в Карабасі передусім спрямована на допомогу біженцям, повернення тіл загиблих, а також відвідування полонених з метою підготовки до можливих переговорів й обміну.

Нагадаємо, 27 вересня на кордоні Азербайджану та Вірменії знову загострився конфлікт – в Нагірному Карабасі поновились бої.

9 листопада прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, президент Азербайджану Ільхам Алієв за посередництва президента Росії Володимира Путіна підписали мирну угоду, яка фактично означає капітуляцію Вірменії і введення у регіон російських "миротворців".

13 листопада Вірменія почала виводити свої війська з Нагірного Карабаху, де вони перебували з початку 1990-х років.

Довідка: У період із 1988 року по 12 травня 1994 року між Азербайджаном та Вірменією тривала війна на етнічному підґрунті за контроль над Нагірним Карабахом. Конфлікт розпочався, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабаська автономна область заявила про свій вихід з Азербайджанської РСР. Військові сутички між країнами не припинилися й після підписання мирного договору. 

Зараз у регіоні проживають переважно вірмени. Етнічні азербайджанці, які до війни становили близько чверті населення регіону, втекли з Карабаху (як і з Вірменії), а з Азербайджану були змушені втікати етнічні вірмени.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme