Boeing 737 MAX сертифікували без тестів програмного забезпечення, – ЗМІ

Федеральне авіаційне управління США (ФАУ), відповідальне за сертифікацію літаків, не отримало повну інформацію про програмне забезпечення нової моделі Boeing 737 MAX
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The New York Times, яке цитує власні джерела.

"За кілька днів після першої катастрофи Boeing 737 MAX інженери з Федеральної авіаційної адміністрації з'ясували тривожний факт: вони не повністю розуміли, як працювала автоматизована система", – йдеться у повідомленні.

За даними NYT, експерти Федерального авіаційного управління США не проводили при сертифікації літаків незалежних тестів розробленої Boeing системи та не збирали дані про її роботу.

"Регулятори самостійно не оцінювали ризики небезпечного програмного забезпечення, відомого як MCAS, коли вони затверджували літак у 2017 році", – пише NYT.

Крім того, на пізніших етапах розробки ПЗ літаків відповідальність за схвалення системи лежала на виробнику, тому навіть ділитися результатами тестів з ФАУ корпорації Boeing не довелося.

В офіційних коментарях для New York Times ФАУ та Boeing заявили, що дотримувалися встановлених вимог щодо сертифікації літака.

Нагадаємо, 25 липня стало відомо, що американська компанія Boeing може призупинити виробництво літаків Boeing 737 MAX.

Довідка: 29 жовтня пасажирський літак Boeing 737 індонезійських авіаліній Lion Air Boeing 737 зник із радарів.

Згодом в Індонезії рятувальники знайшли уламки літака.

На борту літака перебували 189 людей - ніхто не вижив. Повідомлялося також, що на борту літака перебували 20 чиновників.

10 березня в Ефіопії незабаром після зльоту з аеропорту міста Аддіс-Абеба сталася аварія пасажирського літака Boeing 737 компанії Ethiopian Airlines, що прямував до Кенії. В результаті всі 149 пасажирів і вісім членів екіпажу загинули.

В авіакомпанії заявили, що пілоти літака повідомили про "труднощі" і запитували дозвіл на посадку в аеропорту вильоту. За даними ЗМІ,  "Боїнг" аномально стрімко набирав швидкість під час злету.

12 березня Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) тимчасово заборонило експлуатацію літаків Boeing 737 Max. 

13 березня Трамп наказав заборонити польоти Boeing 737 MAX. Того ж дня авіабудівна корпорація Boeing заявила про рішення тимчасово припинити польоти всього глобального флоту 737 MAX.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme