Bloomberg: нафта обрушиться до $40 за барель, що доб'є Росію

Ціни на нафту можуть обвалитися до $40 за барель. При цьому Росія може виявитися найбільш вразливою з усіх нафтовидобувних країн

Bloomberg: нафта обрушиться до $40 за ба…

Про це пише Bloomberg, опитавши аналітиків, передає ДеПо.

Аналітик Danske Banke Аллан вон Мехрен вважає, що саме різкий спад цін на нафту в 1997-1998 роках призвів до дефолту 1998 року. «Росія більше не може розраховувати на високі прибутки від продажу нафти для порятунку від європейських і американських санкцій», - пише видання.

Bloomber зазначає, що продаж нафти і газу становить 68% російського експорту і складає половину доходів бюджету. Інший аналітик, професор Королівського інституту міжнародних відносин Поль Стівенс сказав виданню, що виробники сланцевої нафти в США зможуть отримувати прибуток навіть при ціні в 40 доларів за барель.

«Шоковий ефект від рішення ОПЕК триватиме ще пару тижнів. Потім стане зрозуміло, до якого рівня в дійсності впали ціни на нафту», - вважає віце-голова консалтингової компанії Englewood Деніел Йергін.

У свою чергу провідний дослідник Chatham House Пол Стівенс вважає, що більшості країн-учасниць ОПЕК будуть потрібні ціни на нафту, що значно перевищують $100 дол. за барель, щоб закрити дірки в бюджеті. Він вважає, що якщо вони почнуть урізати свої витрати, почнуться проблеми.

На його думку, ціни можуть падати до тих пір, поки покривають витрати на видобуток нафти. Видобуток сланцевої нафти окупається і при ціні нижче $40 за барель, вважає Стівенс.

Видання зазначає, що ціни на нафту в цьому році впали на 37%, що призвело майже до пропорційного знецінення російської валюти по відношенню до долара. Останнє різке зниження ціни на нафту викликано рішенням ОПЕК (Організація країн-експортерів нафти) не зменшувати квоту видобутку чорного золота, прийнятим минулого четверга у Відні. Організація зберегла колишній рівень видобутку в розмірі 30 мільйонів барелів на добу.

Як повідомляв ДеПо, Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) на засіданні 27 листопада залишила квоти на видобуток нафти без змін - на рівні 30 мільйонів барелів на добу. Рішення викликало падіння цін на «чорне золото», що в свою чергу спричинило за собою зниження курсу російського рубля

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme