Російський космос вбив понад 100 тисяч сайгаків в Казахстані

За даними міністерства сільського господарства Казахстану, за останні тижні на території країни знайдені мертвими не менше 127 тисяч сайгаків

Деякі екологи пов'язують масову загибель цих антилоп, які знаходяться, за класифікацією Міжнародного союзу охорони природи, на межі зникнення, з руйнівним впливом на навколишнє середовище, космодрому Байконур, орендованого Росією, пише depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Вони вимагають проведення незалежного розслідування за участю іноземних фахівців.

"Це виглядає як справжня катастрофа", - говорить британський фахівець Мілнер-Гулланд, яка очолює "Альянс за збереження популяції сайгаків", організацію, яка займається вивченням та захистом цього виду степових антилоп, що вважається символом казахстанських степів. За словами Мілнер-Гулланд, тварини продовжують вмирати, і число загиблих сайгаків різко зростає з кожним днем.

Зараз в Центральній Азії, згідно з оцінками "Альянсу", налічується близько 260 тисяч сайгаків, не менше двохсот тисяч живуть у центральних і західних районах Казахстану. Нинішня загибель тварин - наймасовіша в історії. А між фахівцями точаться суперечки, що стало реальною причиною цієї екологічної катастрофи.

Представники влади кажуть, що на тушах немає слідів травм і поранень, які вказували б на масове браконьєрство - одну з найсерйозніших небезпек для популяції сайгаків. На їхню думку, причиною смерті тварин стала бактерія пастерелльозу, що вражає дихальні шляхи.

Мілнер-Гулланд згодна з тим, що пастерельоз - найбільш ймовірна причина події, однак це лише частина проблеми, оскільки бактерія зазвичай вбиває тільки слабких і хворих особин.

Офіційні пояснення не влаштовують і Мусагалі Дуамбекова, співробітника казахстанського екологічного руху "Анти-гептил". Гептил - один з компонентів ракетного палива. Рух виявляє факти шкідливого впливу гептилу на навколишнє середовище при запуску російських ракет з космодрому Байконур, що орендується Росією. За останній час кілька ракет "Протон-М" вибухнули незабаром після запуску, що, як упевнені екологи, не могло не мати вкрай негативного ефекту для природи

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme