Білоруська церква теж хоче отримати автокефалію

Білоруська автокефальна православна церква (БАПЦ) підтримує рішення Константинопольського патріарха про надання Українській православній церкві автокефалії і хоче також легалізуватися в Білорусі, офіційно отримавши статус автокефалії

Про це заявив глава БАПЦ, архієпископ Святослав Логін, передає Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Ми, звичайно, підтримуємо це рішення. Наша мета – також легалізуватися в Білорусі і офіційно отримати статус автокефалії. Історично ми маємо багатовікову православну традицію. У минулому столітті наша церква робила реальні кроки для того, щоб отримати автокефалію і щоб її визнали", - каже Логін.

На його думку, надання автокефалії українській церкві вплине і на білоруську.

"Я думаю, буде більше визнання у світі, адже коли визнають українську церкву, то наступні кроки повинні бути і щодо білоруського церкви. Те, що Білорусь, як православна держава, не має свого незалежного першоієрарха – це порушення канонів і порушення історичності нашої білоруської церкви", - вважає архієпископ.

Він наголошує, що церква в Білорусі старша за московську церкву, за РПЦ. Спочатку хрестилися Київ, Полоцьк.

"У нас були вже свої храми побудовані, і тільки потім виникла Москва, яка цинічно неканонічно підпорядкувала собі Києво-Литовську митрополію, в тому числі Білорусь. Хочу також сказати, що в останні роки в Білорусі тяжіння до автокефалії помалу проявляється. Як священики, так і миряни Білоруського екзархату таке тяжіння до незалежності мають", - каже Логін.

Він переконаний, що і нинішній президент Білорусі розуміє, що повна влада може бути тільки тоді, коли буде незалежність не тільки політична, але і духовна.

"Зрозуміло, що у Москви ми не маємо права просити ні автокефалію, ні навіть автономію. Московська митрополія колись відокремилася від загальної Київської митрополії сама. Просити у неї дозволу було б незаконно. Тому ми можемо просити автокефалію тільки від Києва або від Константинополя", - зазначив глава БАПЦ.

Він додав, що якщо Київській митрополії буде дано право автокефалії із зазначенням території, то, зрозуміло, що Білорусь туди не увійде, оскільки має окрему державу і окрему історію митрополії в Білорусі.

Таким чином, автокефалію Білорусі в разі такої необхідності повинен надавати тільки Константинопольський патріархат.

Нагадаємо, 2 вересня вселенський патріархат Варфоломій визнав себе правомочним надавати автокефалію, в тому числі Українській православній церкві, без узгодження з іншими церквами.

Константинопольський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

У прес-центрі Київської Патріархії привітали це рішення і заявили, що очікують плідної співпраці з екзархами в підготовці до надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Тим часом в Українській православній церкві московського патріархату вважають, що необхідно скликати власний собор для обговорення рішення Константинопольського патріархату про призначення екзархів у Києві.

Як відомо, 17 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme