Білорусь почала купляти нафту у Норвегії, не домовившись із Росією

Білорусь почала імпорт норвезької нафти після того, як Москва в січні різко скоротила поставки нафти Urals на НПЗ республіки через розбіжності щодо ціни на російську сировину

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Reuters.

Росія з початку 2020 року суттєво скоротила експорт нафти в Білорусію, не домовившись про умови поставок і цінах на сировину. Мінськ почав пошук інших джерел нафти, причому НПЗ Білорусі зараз працюють з мінімальним завантаженням.

У понеділок, 20 січня, держконцерн "Белнефтехим" повідомив, що підконтрольна йому Білоруська нафтова компанія (БНК) купила партію норвезької нафти Johan Sverdrup з поставкою в литовський порт Клайпеда 22 січня.

Нафта буде поставлена ​​залізничним транспортом на Новополоцький НПЗ, уточнив представник концерну.

За оцінкою джерела в порту, поставка нафти з Клайпеди в напрямку Новополоцького НПЗ обійдеться Білорусії істотно дорожче імпорту по нафтопроводах – перевалка і транспортування до заводу по залізниці будуть коштувати понад $20 за тонну.

Білорусія раніше неодноразово імпортувала альтернативні російській сорти нафти, поставляла легкі сорти Santa Barbara і Azeri Light на свої заводи, проте поставки завжди носили епізодичний і демонстративний характер. Альтернативи російської нафти обходяться Білорусії набагато дорожче.

"Чекаємо цю поставку, а там далі будемо продовжувати переговори", – сказав представник "Белнефтехиму" у відповідь на питання про плани майбутніх поставок.

Нагадаємо, 31 грудня 2019 року президент Білорусі Олександр Лукашенко зупинив нафтові переговори з Росією через завищену ціну і наказав шукати альтернативу.

Білорусь шукала альтернативні варіанти в Україні. Також направила запит Казахстану. І вела переговори із Латвією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme