Стало відомо, коли Білорусь розпочне імпорт нафти через Україну

Влада Республіки Білорусь має намір до кінця 2019 року налагодити імпорт нафти через порти країн Балтії або України, яка стане заміною російській

Про заявив заступник гендиректора з комерційних питань Білоруської нафтової компанії Сергій Гриб, інформує Depo.ua з посиланням на БЕЛТА.

"Ми розраховуємо в цьому році почати поставки", - сказав Сергій Гриб.

За його словами, Україна і країни Балтії зацікавлені в додатковому потоці нафти через порти. У той же час конкретний маршрут імпорту нафти альтернативної російській залежатиме від умов суміжних країн.

"Або балтійські порти, або Одеса, або комбінація таких поставок. Мозирський НПЗ знаходиться ближче до України, тобто цілком можливо, що нафта буде йти через Україну. "Нафтан" ближче до прибалтійських портів, відповідно, логічно розглядати порти Балтійського моря", - пояснив Гриб.

Сергій Гриб додав, що Україна і країни Балтії зацікавлені в додатковому потоці нафти через їх порти. Заступник гендиректора БНК уточнив, що на білоруських НПЗ може перероблятися 18 сортів нафти. Зокрема, може перероблятися нафту з Азербайджану, Саудівської Аравії і Нігерії. При цьому він не став уточнювати, які саме варіанти поставок опрацьовуються.

Як відомо, сьогодні Білорусь призупинила поставки бензину і дизеля до України через неякісну нафту з Російської Федерації.

Нагадаємо, 18 квітня Росія встановила обмеження на експорт до України нафти та нафтопродуктів.

У Міністерстві економічного розвитку й торгівлі України вважають цілком очікуваними обмеження Росією поставок нафти та нафтопродуктів в Україну.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв вирішити проблему забезпечення нафтою і нафтопродуктами після запровадження Росією нових санкцій.

Довідка: Перші повідомлення про неякісну нафту з нафтопроводу "Дружба" з'явилися 19 квітня від концерну "Білнафтохім".

Російська "Транснефть" визнала відхилення в якості, а Міненерго Росії заявило, що проблеми мають "технічний характер".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна