Білий дім хоче вигнати підполковника, який свідчив проти Трампа, – ЗМІ

Білий дім розглядає можливість звільнення співробітника Ради національної безпеки (РНБ) підполковника Армії (сухопутних сил) США Александера Віндмана після його свідчень проти американського президента Дональда Трампа у справі про імпічмент

Про це повідомляють два джерела, знайомі із ситуацією, передає Depo.ua з посиланням на Bloomberg.

За словами джерел, в Білому домі мають намір представити звільнення військового як захід зі скорочення штату співробітників відомства.

Крім того, повідомляється, що деякі співробітники будуть переведені з РНБ на інше місце служби.

Раніше в своїх свідченнях Конгресу Віндман заявив, що американська адміністрація і сам Трамп вимагали від України проведення розслідування діяльності Хантера Байдена, сина колишнього віцепрезидента США, в обмін на зустріч українського президента Володимира Зеленського з Трампом у Білому домі. Віндман відзначав, що після рішення виступити на слуханнях щодо імпічменту його перестали запрошувати на деякі наради в Білому домі.

Нагадаємо, 19 листопада під час відкритих слухань у конгресі співробітник Ради національної безпеки США Олександр Віндман заявив, що йому тричі пропонували посаду міністра оборони України.

За словами Віндмана, президент Росії Володимир Путін безпосередньо поширював "теорію змови" про те, що Україна, а не Росія втручалася у президентські вибори у США 2016 року, на яку потім неодноразово посилався президент США Дональд Трамп та його оточення.

Після цього колишній секретар Ради національної безпеки України Олександр Данилюк запевняє, що в жарт пропонував співробітникові Ради національної безпеки США – підполковнику Олександру Віндману – стати українським міністром оборони.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

31 жовтня Конгрес США дав старт процедурі імпічменту Трампа.

13 листопада у Конгресі США стартували публічні слухання щодо імпічменту Трампа.

19 грудня під час голосування в Палаті представників США затвердили звинувачення щодо Трампа за двома статтями ("перевищення повноважень" і "перешкоджання Конгресу"). Тепер питання про відсторонення глави держави від посади буде передано Сенату.

15 січня справу про імпічмент Трампа передали в Сенат США.

21 січня у США Сенат розпочав судовий процес щодо імпічменту Трампа.

5 лютого імпічмент президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа провалився.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme