Розчарування Козака: Чому Росія обламала зуби під час зустрічі "нормандської четвірки"

За результатами вчорашніх переговорів у нормандському форматі можна припустити, що в Москві всерйоз розраховували, що Франція та Німеччина на тлі загрози військової ескалації будуть примушувати Україну до переговорів із маріонетковими "урядами" "Л-ДНР". Той факт, що нічого подібного не трапилося, став для російської делегації прикрим розчаруванням

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Розчарування Козака: Чому Росія обламала…

Вчорашні переговори політичних радників лідерів країн "нормандської четвірки" у Берліні тривали впродовж восьми із гаком годин -  майже так само, як і попередній раунд аналогічної розмови, що відбувалася в кінці січня в Парижі. Втім, кількість цього разу явно не перейшла в якість. Минулого разу сторони за чверть доби узгодили комюніке на п'ять речень із тезами "ми за мир і проти війни", й "Мінські угоди — запорука врегулювання", але вчора (чи то пак, вже сьогодні вранці) не вдалося досягти й такого скромного результату.

Про результати переговорів сторони розповіли у звичному вже форматі, провівши нічні прес-конференції в дипустановах своїх країн. Заява Єрмака при тому була максимально розпливчастою. "Сьогодні ми не змогли дійти якогось спільного документу. Дійсно, практично 9 години продовжувалися ці перемовини… Було б дуже добре, якщо б на другу зустріч в "нормандському форматі" після тривалої перерви ми б змогли щось узгодити, бажання таке є, але сьогодні відбулося як відбулося" — констатував він.

Натомість заступник глави кремлівської адміністрації Дмітрій Козак свого розчарування не приховував. "На жаль, майже дев'ять годин переговорів закінчилися без жодних видимих, відчутних результатів, що виражаються в документах", - заявив він журналістам. При тому підтвердив, що ключовою перепоною на шляху досягнення будь-яких домовленостей стало бажання російської сторони посадити Україну за стіл переговорів з ватажками керованих Росією сепаратистів і, відповідно, категорична відмова очолюваної Єрмаком делегації погоджуватися на цю вимогу.

В цьому місці може виникнути логічне запитання — то для чого ж тоді було проводити перебачувано безрезультатні переговори? Відповідь на нього достатньо проста. У випадку з Україною, адміністрація Зеленського робить все можливе, щоб продемонструвати прихильність до дипломатичних шляхів розв'язання конфлікту. Натомість російська сторона, схоже, сподівалася, що ескалація на українсько-російському кордоні примусить Берлін та Париж зробити бодай якісь тілорухи, спрямовані на те, щоби примусити Київ прийняти російські умови.

Чого, вочевидь, не трапилося. Оскільки вчора представники європейських лідерів, замість того, щоби до чогось примушувати Єрмака, були максимально розслаблені — щоби не сказати, що знуджені. За чутками, коли добряче звечоріло, радник німецького канцлера із зовнішньої політики Єнс Плетнер тимчасово покинув переговори, пославшись на необхідність…. вигуляти собаку. Що, загалом, вичерпно демонструє віру Берліну в успіхи нормандського формату, та готовність тиснути на Київ у вигідний для Росії спосіб.

Про своє розчарування досить відверто заявив Козак, який з боку німецького та французького посадовців "побачив спроби знайти якусь зручну нішу, щоб Україна продовжувала ту лінію, яку проводила упродовж попередніх восьми років".

Таким чином, за результатами вчорашньої зустрічі можна говорити про дві, хай і невеликі, але перемоги. По-перше, внутрішню — оскільки Єрмак продемонстрував-таки необхідну твердість в тривалій і непростій розмові. І, по-друге, зовнішню, адже не зважаючи на російські війська на українському кордоні, панічні чутки і перспективу отримати мільйон біженців, європейські країни так само не поспішають виконувати російські побажання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme