UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Байден обіцяє одразу підписати закон про допомогу Україні

Очільник Білого дому запевнив, що однозначно підтримує Ізраїль та Україну

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Байден обіцяє одразу підписати закон про…
Джо Байден

Про це повідомляє Білий дім, пише Depo.ua.

"Я рішуче підтримую цей пакет, щоб отримати важливу підтримку Ізраїлю та Україні, надати вкрай необхідну гуманітарну допомогу палестинцям у Газі та зміцнити безпеку та стабільність в Індійсько-Тихоокеанському регіоні. Ізраїль стикається з безпрецедентними нападами з боку Ірану, а Україна стикається з продовженням бомбардувань з боку росії, які різко посилилися за останній місяць", — зазначив він.

Байден додав, що Палата представників має ухвалити законопроєкти цього тижня і Сенат США має зробити те саме одразу після надходження законопроєктів на розгляд.

"Я негайно підпишу цей закон, щоб надіслати світові сигнал: ми підтримуємо наших друзів і не дозволимо Ірану чи росії досягти успіху", — підкреслив американський лідер.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон раніше оголосив колегам, що законопроєкт про допомогу Україні винесуть на голосування у суботу, 20 квітня.

На сайті Конгресу США з'явився текст законопроєкту про допомогу Україні.  Документ передбачає виділення на допомогу Україні $60,84 млрд. З цієї суми понад $23 млрд використають на поповнення американських запасів зброї, $13,8 млрд — на закупівлю новітніх систем озброєнь, оборонних товарів та оборонних послуг.

Документ також передбачає передачу Україні далекобійних ракет ATACMS за умови, що їхня передача не зашкодить інтересам США.

На пряму бюджетну підтримку передбачено $7,85 млрд, на підтримку пріоритетних секторів економіки – $1,58 млрд. Протягом 45 днів після ухвалення законопроєкту Державний департамент та Міністерство оборони США мають надати стратегію підтримки України.

Допомога буде надаватися в кредит. Не пізніше як через 60 днів після набуття чинності президент США має укласти з урядом України угоду щодо повернення наданої допомоги. Однак після 15 листопада 2024 року президент США у разі підтримки Конгресом може списати заборгованість у розмірі 50% від суми. Після 1 січня 2026 року президент США у разі підтримки Конгресом, може списати всю заборгованість. Для покриття витрат передбачається конфіскація російських активів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme