Багдад може кинути війська на іракських курдів

Іракський парламент вимагає ввести війська на спірні райони на півночі країни, що перебувають під контролем курдів з 2003 року, оскільки Іракський Курдистан проводить референдум про незалежність

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на AFP.

"Парламент вимагає, щоб глава армії (прем'єр-міністр Гайдер аль-Абаді) розгорнув сили в усіх зонах, які автономний регіон Курдистан взяв під свій контроль з 2003 року", - сказано в резолюції.

Згідно з іракською Конституцією, уряд зобов'язаний дотримуватися рішень парламенту.

Повідомляється, що зони, щодо яких ведеться суперечка між курдами та федеральним урядом в Багдаді, не є частиною трьох провінцій північного Іраку, які утворюють автономну курдську область.

Суперечливими районами є провінція Кіркук, багата на нафту, а також частини провінції Ніневія, Діяла та Салахеддін.

Нагадаємо, референдум про незалежність Курдистану заплановано на понеділок, 25 вересня. Його критикує іракська влада у Багдаді, Ірані та Туреччині.

Наразі Іракський Курдистан де-факто є напівнезалежним. За новою конституцією Іраку має статус широкої автономії.

Туреччина вважає, що плани лідерів автономного курдського регіону в Іраку провести референдум щодо незалежності можуть призвести до громадянської війни.

13 вересня за незалежність Курдистану виступив прем'єр-міністр Ізраїлю.

Курдська регіональна адміністрація Іраку (КРАІ) не стане переносити референдум з питання про незалежність регіону попри вимоги Іраку та Заходу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна