Австралія не захищатиме свій бізнес від іранських санкцій США

Австралійський уряд відхилив заклики австралійсько-іранських бізнес-лідерів захистити  торгівлю Австралії з Іраном після санкцій США

Про це йдеться в офіційній заяві МЗСіТ Австралії, повідомляє Depo.ua з посиланням на The Australian Financial Review.

"Австралійський уряд не планує застосовувати додаткові санкції проти Ірану або встановлювати спеціальне законодавство для пом'якшення впливу санкцій США... Ми закликаємо австралійські компанії проявити необхідну обачність та отримати юридичні консультації стосовно наслідків санкцій США щодо їх діяльності", -.

Після відновлення президентом США іранських санкцій до уряду Австралії звернувся голова Торгово-промислової міждержавної палати Даніель Ескандра із проханням розглянути можливість захисту спільних компаній.

"Ці санкції не мають нічого спільного з Організацією Об'єднаних Націй. Це стосується лише президента Трампа. Я сподіваюся, що Австралія також захищатиме наш бізнес. Я думаю, що існують можливості для австралійських підприємств, які не займаються бізнесом в США, для ведення бізнесу в Ірані", - сказав він.

Після часткового зняття санкцій, австралійський експорт до Ірану в 2017 році майже вдвічі перевищив аналогічні показники 2016 року і становив 150 мільйонів доларів, зокрема 42 мільйони доларів приніс експорт м'яса, 37 мільйонів доларів - вугілля.

Незважаючи на ізоляцію Ірану з боку Заходу після революції 1979 року, Австралія підтримувала порівняно хороші відносини з Тегераном, і ядерна угода розглядалася як спосіб збільшення торгівлі.

І хоча Австралія не була учасницею Спільного всеосяжного плану дій з ядерних питань, міністр закордонних справ Джулі Бішоп та прем'єр-міністр Малкольм Тернбулл висловили своє розчарування у зв'язку із виходом США з угоди, що стало одним з рідкісних випадків, коли Канберра публічно розділилася у думці з адміністрацією США.

Наразі, як пишуть австралійські ЗМІ, австралійський підхід розійшовся з європейським.

Нагадаємо, 7 серпня пакет санкцій США проти Ірану поновив свою дію.

Президент США Дональд Трамп лякає "відлученням" від бізнесу США тих, хто має бізнес з Іраном.

7 серпня автомобілебудівний концерн Daimler призупиняє бізнес в Ірані через оголошені американські санкції.

Довідка: У травні 2018 року США вийшли із Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), який був укладений з Іраном, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною в 2015 році і передбачає обмеження ядерної програми Тегерана в обмін на скасування санкцій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme