Арешт російської лобістки: Еліти надіслали Трампу "чорну мітку" за Путіна

Підтримка інтересів Росії у США людьми, які за статусом не повинні цим займатися – це кримінальний злочин

Журналіст відділу «Світ»
Арешт російської лобістки: Еліти надісла…

Вчорашня зустріч президентів США та Росії вже стала об'єктом критики представників як Республіканської, так і Демократичної партій. Однопартійці американського президента у Конгресі встигли сказати багато гірких, але правдивих слів. І про "розчарування і сум" від переговорної позиції Трампа (республіканець Боб Коркер, очільник сенатського комітету із зовнішніх справ). І про "втрачену можливість приструнити Росію" (республіканець Лінді Грем). І про те, що Трамп забув, що "Росія – не наш союзник... а втручання у вибори підтвердила не тільки розвідка, але й сенатський комітет з питань розвідки (спікер палати представників конгресу США республіканець Пол Райан).

Про демократів у Конгресі вже й говорити не доводиться. "За всю історію нашої країни американці не бачили, щоб президент США підтримував противника так, як Дональд Трамп підтримав президента Путіна", - написав лідер демократів в сенаті Чак Шумер на своїй сторінці в "Твіттері".

Але слова – словами, їх завше можна списати на бажання досягнути виключно якихось політичних інтересів. Але вербальними закидами критика вчорашньої зустрічі американського та російського президентів не обмежилася.

Через кілька годин після того, як Дональд Трамп на спільній прес-конференції з Володимиром Путіним раптом засумнівався в тому, що Росія втручалася у вибори в США, було оголошено про арешт росіянки Марії Бутіної.

Як повідомило міністерство юстиції США, її підозрюють в роботі на російську владу. Затримали її ще у неділю, але з публічним повідомленням правоохоронці зачекали до зустрічі Трампа з Путіним. Свого часу Бутіна була помічницею депутата Держдуми Олександра Торшина.

За версією слідства, Бутіна не ходила довкола американських військових баз із фотоапаратом і не ховала шифрограми під деревами у парку. Вона налагоджувала контакти з американськими організаціями, зданими впливати на політику Сполучених Штатів, з метою лобіювати інтереси Росії. У самому цьому факті немає нічого кримінального. Якби не те, що Бутіна не зареєструвалась у якості офіційного лобіста – що у США є обов'язковим. Втім, якби вона й хотіла зареєструватись – то нічого доброго з того не вийшло б , бо перебувала вона у США за студентською візою.

Якщо зважити на той факт, що Бутіна – член правління трохи дивної як для Росії організації "Право на зброю", і згадати, що чинний президент США теж є великим прихильником вільного володіння вогнепальною зброєю, і його підтримує більшість американських громадських організацій аналогічного спрямування, не виникає сумнівів, що лобістську діяльність Бутіна здійснювала саме в середовищі Дональда Трампа. За даними слідства, Бутіна намагалася налагодити зв'язки з членами Національної стрілецької асоціації, релігійними організаціями та учасниками "Національного молитовного сніданку". За звинуваченнями, які їй інкримінують, росіянка може отримати до 15 років тюрми.

І натяк з арештом, про який оголосили одразу після переговорів між російським та американським президентами, скажемо прямо, вийшов більш ніж очевидний. Навіть для такого нечутливого до натяків індивіда, як Дональд Трамп.

Вчитись в американському університеті за студентською візою і лобіювати російські інтереси – протизаконно. Займати посаду президента США і при тому лобіювати російські інтереси – так само протизаконно. І той факт, що посадити Трампа за грати так само легко, як Марію Бутову, Міністерство юстиції, звичайно, не зможе, нічого не значить. Бо настрій, який панує у Конгресі США стосовно останніх зовнішньополітичних кроків Дональда Трампа – при тому не тільки зроблених у Гельсінкі у дружній компанії Путіна, але й вчинених за кілька днів до того, під час сварок зі стратегічними союзниками у Брюсселі й Лондоні – цей настрій може призвести до очевидних дій з боку законодавчої влади США. Після яких Дональд Трамп може раптом залишитись без імунітету від кримінального переслідування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme