Американці розповіли, як Іран хотів приховати інформацію про збиття літака МАУ

У мережі з'явився текст-хронологія про те, як в Ірані приховували факт збиття українського літака ракетами

Відповідну інформацію оприлюднила газета NY Times, передає Depo.ua.

Ми пропонуємо вам ознайомитись із фрагментами відповідного тексту.

1. "... Центральне командування протиповітряної оборони випустило попередження про те, що американські військові літаки злетіли з Об'єднаних Арабських Еміратів і що крилаті ракети прямували в бік Ірану.

Офіцер на ракетній пусковій установці поруч з аеропортом почув попередження, але не почув пізнішого повідомлення про те, що сигнал про крилату ракету був помилковою тривогою.

Попередження про американські військові літаки також могло бути помилковим. Військові чиновники США заявили, що тієї ночі поблизу повітряного простору Ірану не було американських літаків.

"Коли офіцер помітив український літак, він попросив дозволу стріляти. Але він не зміг зв'язатися зі своїми командирами, тому що мережа була порушена або заблокована", – сказав генерал Гаджизаде пізніше.

Тоді неназваний офіцер випустив дві ракети з інтервалом менше 30 секунд".

2. "Воєначальники створили секретний слідчий комітет, до якого увійшли представники аерокосмічних сил, гвардії, ППО, розвідки та кіберекспертів (Ірану, – ред.). Офіцери, які брали участь у стрілянині, були ізольовані і отримали наказ ні з ким не розмовляти.

Комітет вивчив дані з аеропорту, траєкторії польоту, радіолокаційних мереж, а також попередження і повідомлення від оператора ракети і центрального командування. Свідків – офіцера, який натиснув на курок, його начальників і всіх залучених – допитували годинами.

Група також розслідувала можливість того, що Сполучені Штати або Ізраїль могли зламати систему оборони Ірану або запустити перешкоди в ефір..."".

3. "Через декілька годин вищі військові командири країни скликали закрите засідання і розповіли пану Рухані (президент Ірану, – ред.) правду.

За словами близьких йому чиновників, пан Рухані був розлючений. Він зажадав, щоб Іран негайно оголосив, що зробив трагічну помилку, і погодився з наслідками.

Військові чиновники заявили, що внаслідок визнання провини ситуація в країні може бути дестабілізована.

Президент Рухані погрожував піти у відставку".

4. "Обговорюючи формулювання (визнання збиття літака, – ред.), дехто запропонував заявити, що Сполучені Штати або Ізраїль могли також бути винними в трагедії, зламавши радари Ірану або заблокувавши його комунікаційні мережі.

Але військові були проти. Генерал Гаджизаде сказав, що визнання провини в людській помилці не так страшно, як визнання того, що система ППО вразлива для злому з боку противника.

Агентство цивільної авіації Ірану пізніше заявило, що воно не знайшло доказів перешкод або злому".

Нагадаємо, влада Ірану запевняє, що винний у збитті українського літака, знаходиться у в’язниці.

Також повідомлялося, що "чорні скриньки" збитого літака МАУ розшифровуватимуть в Ірані.

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

20 січня президент України Володимир Зеленський домовився із представником Ірану, що всі залишки збитого  літака перевезуть до України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme