Американський суд не захотів судити власників українського ЄДАПС

Українських бізнесменів - голову ради директорів консорціуму ЄДАПС Олександра Васильєва та голову консультативної ради цього консорціуму Юрія Сидоренка - в США звинувачують у дачі хабара чиновнику Міжнародної організації цивільної авіації

Про це йдеться в матеріалах кримінальної справи, передає DEPO.ua з посиланням на DW.

Відзначається, що організація цивільної авіації як спеціалізована установа ООН встановлює міжнародні стандарти безпеки документів для подорожі, таких як закордонний паспорт.

США звинувачують Сидоренко і Васильєва в тому, що вони протягом 2005-2010 рр. платили хабарі Мауріціо Сіцілиано, який в організації відповідав за проекти, пов'язані з машиночитаними документами.

Слідчі заявляють, що Сіліціано отримував від $ 3-5 тис. щомісяця в якості "винагороди". Крім того, син чиновника був влаштований на роботу в структури ЄДАПС в ОАЕ, де проживали Сидоренко і Васильєв.

Сіціліано, у свою чергу, використовуючи міжнародні контакти Міжнародної організації цивільної авіації, налагоджував контакти для ЄДАПС по бізнесу.

У ФБР відзначають, що Сіцілиано звів представників ЄДАПС з чиновниками в Кенії, які за хабарі дали компанії великий контракт. Консорціум створив інтегровану систему реєстрації населення в Кенії.

Адвокатом співвласника ЄДАПС виступила Марта Берш, яка має досвід розгляду корупційних звинувачень проти українців. Свого часу вона була прокурором у процесі проти Павла Лазаренка.

Берш і цього разу, тепер вже перебуваючи "по інший бік барикад", добилася успіху. Суддя, не розглядаючи по суті звинувачень у корупції, скасував ордер на арешт підозрюваних. Його головний аргумент - жоден з інкримінованих злочинів не був вчинений громадянами США чи на території Сполучених Штатів. Гроші переказувалися на рахунки у Швейцарії громадянину Венесуели Сициліано, що проживає у Канаді, Висильєвим і Сидоренком, які є громадянами України, а також острівної держави Сент-Кіттс і Невіс, в якій зареєстровані компанії з консорціуму ЄДАПС. Таким чином, суд визнав, що злочини не підпадають під юрисдикцію США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme