Американських водіїв-«писак» ловитимуть за допомогою СМС-радара

У США поліцейських озброять новим приладом для боротьби з тими, хто пише СМС прямо за кермом

Американських водіїв-«писак» ловитимуть…

Пристрій, схожий на класичний радар, зможе виділяти в потоці машин саме ту, водій якої строчить СМС. Диво техніки винайшли у Вірджинії, де часто стаються автокатастрофи за участю від 10 до 100 машин.

Розробником новинки стала невелика фірма ComSonics, повідомляє ДеПо з посиланням на The Daily Mail.

Схема роботи радара проста - телефон випромінює радіохвилі особливої частоти при відправці СМС. Прилад реєструє їх і виводить на екран. І поліцейському залишається тільки запам'ятати номер автомобіля. Зовні новинка мало чим відрізняється від класичного радара.

У ComSonics запевняють, що після невеликого доопрацювання СМС-радар залишиться тільки випробувати на дорогах США. Щоправда, тут можуть виникнути складніші проблеми. В Америці далеко не всі впевнені, що писати СМС за кермом небезпечно.

Так, наприклад, Національна рада з безпеки на транспорті наводить цифри, які, на її погляд, не дають достатніх підстав для використання СМС-радарів. Статистика така - за рік у США стається 5,6 млн аварій. І тільки в 23% випадків хтось з учасників ДТП тримав у ці моменти в руках телефон.

Протилежної думки дотримуються фахівці Національної адміністрації з безпеки дорожнього руху на федеральних трасах США. За їхніми даними, тільки 2011 року на американських дорогах з вини тих, хто використовував під час руху телефон, загинули 385 осіб. І це притому, що всього великих аварій було 350.

Але і противники, і прихильники СМС-радарів погоджуються з тим, що застосування поліцейськими цього приладу зможе вберегти від смерті тисячі людей.

Штрафна система поки що з цим порушенням не справляється. І це незважаючи на те, що в США покарання за відправку водієм СМС може доходити до $800.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme