Американські учені розкрили секрет ідеальної посмішки

Соціологи з США з'ясували, що людям найбільше подобаються і здаються найбільш чесними досить "скромні" посмішки, а не рот, розкритий від вух до вух

Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі PLoS One, передає Depo.ua.

"Отримані нами результати суперечать тим уявленням, які зараз панують серед хірургів. Ми виявили, що у всіх аспектів посмішки є своя "золота середина", що суперечить принципу "більше-краще", який сьогодні сповідується при проведенні операцій з поліпшення посмішки. Наприклад , важливо не тільки те, наскільки широка посмішка, а й те, як нахилені куточки рота і самі губи ", - пишуть вчені.

Зовнішність людини відіграє величезну роль в тому, як розвивається його життя, причому вона впливає не тільки на особисте життя, але і на кар'єру і становище в суспільстві в цілому. Наприклад, в 2011 і 2013 роках дві групи британських вчених виявили, що красиві люди в середньому мають більш високий IQ і частіше влаштовуються на більш перспективну роботу, ніж люди з пересічною або непривабливої ​​зовнішністю.

Подібна залежність існує як серед чоловіків, так і серед жінок, і змушує багатьох людей, особливо представниць слабкої статі, міняти зовнішність за допомогою пластичних операцій, або міняти манеру своєї поведінки, в тому числі і те, як вони посміхаються. Наприклад, багато подібних людей вважають, що підкреслено яскрава посмішка від вуха до вуха викликає прихильність до себе співрозмовника більше, ніж звичайний вираз обличчя людини.

Софія Лайфорд-Пайк з університету Міннесоти в Міннеаполісі та її колеги з'ясували, що це насправді не так, провівши незвичайний експеримент за участю більш 802 добровольців, які погодилися переглянути сотні фотографій "фотороботів" усміхнених людей і оцінити їх привабливість і щирість.

Ці фотографії та короткі відеоролики, які дивилися добровольці, були підготовлені спеціальною комп'ютерною програмою, яка могла змінювати всі можливі риси обличчя "фоторобота". Наприклад, вона могла змінювати розташування куточків губ, відстань між верхньою і нижньою губою, їх викривленість і багато інших речей, з яких складається посмішка.

Вивчаючи реакцію добровольців на "спілкування" з цими фотороботами і віртуальними особами, вчені помітили, що люди в цілому надавали перевагу досить скромним і "середнім" посмішкам, коли рот був розкритий досить вузько, а куточки губ не були розташовані надто низько. Крім того, помічники Лайфорд-Пайк і її колег цінували симетричність посмішки і те, що її власник не надто сильно показував зуби.

Всі ці особливості, як вважають вчені, хірурги і косметологи можуть використовувати при проведенні пластичних операцій і при консультаціях з їх клієнтами і пацієнтами, які бажають поліпшити свою зовнішність і зробити себе більш привабливими для інших людей.

Нагадаємо, що нейробіологи Фрайбурзького університету розкрили секрет загадкової посмішки моделі, що позувала для картини "Мона Ліза" Леонардо да Вінчі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme