Американські астрономи уперше побачили унікальне явище біля чорної діри

Радіотелескоп VLA отримав перші чіткі "фотографії" бублика з матерії, що оточує одну з двох надмасивних чорних дір в центрі галактики Лебідь A

Його відкриття підтвердило теорію про "єдине" походження всіх типів квазарів, пишуть вчені в статті, прийнятій до публікації в журналі Astrophysical Journal Letters, передає Depo.ua.

"Нас радує те, що ми нарешті змогли побачити об'єкт, в чийому існуванні ми були давно впевнені. Для більш точного визначення форми і складу цього "бублика" нам доведеться провести нові спостереження. Наприклад, телескоп ALMA складе карту розподілу пилу всередині нього", - розповідає Кріс Каріллі з Національної радіоастрономічної обсерваторії США в Сокорро.

Як сьогодні вважають астрономи, в центрі кожної галактики мешкає надмасивна чорна діра, яка безперервно поглинає розпечений газ і пил з диска акреції - кільцеподібного скупчення матерії, безпосередньо навколо неї. Частина цього газу і пилу викидається чорною дірою у вигляді джетів, тонких пучків газу, які розігнані майже до швидкості світла і виділяють велику кількість енергії у вигляді світла і рентгена.

Теоретичні розрахунки показують, що чорна діра і диск акреції, в свою чергу, повинні бути оточені своєрідною "шубою", дуже щільним і товстим "бубликом" з газу і пилу, який заважає поширенню випромінювання джета і кільця пилу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme