Американські аналітики розробили план стримування Росії у Чорному морі

Експерти американського аналітичного центру при уряді RAND Corporation представили доповідь, присвячену стратегії стримування Росії в Чорному морі

Документ, підготовлений за підсумками тематичного семінару, що відбувся в кінці березня у румунському Бухаресті, розміщений на офіційному сайті організації, передає Depo.ua.

 

Автори зазначили, що Чорноморський регіон є центром конкуренції між Росією і Заходом за майбутнє Європи. Як приклад наводиться загострення напруженості у відносинах Туреччини з США і Євросоюзом, яке відбувається на тлі завершення будівництва газопроводу "Турецький потік" і будівництва АЕС "Аккую" на півдні країни. Крім цього експерти згадали активність Москви в Азовському морі, де в останні півроку відбувалися затримання кораблів.

 

Аналітики американського аналітичного центру висловили стурбованість тим, що останнім часом Росія модернізувала Чорноморський флот і в цілому наростила сили в Південному військовому окрузі.

 

Відповіддю на це, вважають вони, має стати розробка надійної стримуючої позиції. На думку експертів, відповідь не обов'язково повинна бути рівною і пропорційною діям Росії.

 

"Розгортання передових систем протиповітряної і берегової оборони в Румунії і Болгарії для протидії російським наступальним ракетним загрозам, розширені навчання НАТО і продовження допомоги Заходу Україні і Грузії в розвитку їхнього потенціалу національної оборони могли б посилити регіональне стримування", – зазначають в RAND Corporation.

 

Нагадаємо, як заявив раніше колишній командувач сухопутними силами США в Європі Бен Ходжес, агресія Росії і її військова присутність в окупованих регіонах Грузії і України залишаються серйозною проблемою для вступу цих країн в НАТО. І Україні спільно з НАТО необхідно створити зону безпеки з використанням морських і наземних систем, щоб російський флот не заблокував Одесу. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme