Агресія Росії на Азові: у Меркель пропонують ЄС і США блокувати російські кораблів

ЄС і США повинні розглянути можливість заборони заходу до своїх портів російських кораблів, які прямують з Азовського моря, після того як Росія захопила три українські кораблі

Про це заявила соратниця канцлерки Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер, яку називають однією з її ймовірних наступниць в інтерв'ю Reuters, повідомляє Depo.ua.

"У разі підтвердження акту агресії Росії, я думаю, має бути чітка відповідь" - сказала вона.

"Відповіддю може бути заборона для російських кораблів, які прямують з регіону Азовського моря, заходити в європейські чи американські порти до врегулювання ситуації з Україною" - зазначила Крамп-Карренбауер.

Вона також наголосила, що Німеччина має бути готова до більшої відповідальності щодо своєї зовнішньої політики та до більших витрат на оборону.

Така позиція соратниці Меркель є жорсткішою за декларовану самою канцлеркою, яка виступає за деескалацію та діалог.

Нагадаємо, Крамп-Карренбауер, яку часто скорочують до АКК або називають "міні-Меркель" є однією з лідерів у гонитві за лідерством у Християнсько-демократичному союзі. ЇЇ основним суперником є Фрадріх Мерц, багаторічний опонент Меркель. Голову партії мають обрати на з'їзді делегатів ХДС, який відбудеться 7-8 грудня.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада президент України Петро Порошенко підписав законопроект про введення воєнного стану в Україні з 26 листопада.

Читайте також: Агресія Росії в Азовському морі: У 10 областях України ввели воєнний стан (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна