70%: Українці заполонили ринок праці в Польщі

У 2018 році 70% дозволів на роботу в Польщі отримали громадяни України

Про це повідомило Головне статистичне управління Польщі, інформує Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

Порівняно із 2017 роком, збільшення числа виданих дозволів на роботу іноземцям відбулося майже у всіх воєводствах Польщі. Тільки у Сілезькому воєводстві число виданих дозволів зменшилося на 5,3%.

У 2018 році найбільше дозволів видали у Мазовєцькому воєводстві. Однак кількість дозволів, виданих у цьому воєводстві щодо загального числа виданих дозволів по країні, зменшується. Наприклад, у 2015 році цей показник складав 49,4%, а в 2018 році – 24,2%.

У 2018 році найбільше після Мазовєцького воєводства дозволів видали у Великопольському воєводстві – 11,1% від загальної кількості позитивних рішень. У цьому воєводстві у 2015-2018 роках число дозволів на роботу для іноземців збільшилося у понад 10 разів.

Протягом аналогічного періоду найбільша динаміка збільшення числа дозволів була у Лодзькому воєводстві – у 25 разів.

Найменшу частка від загальної кількості дозволів на роботу для іноземців видали у: Свєнтокшиському, Підляському та Підкарпатському воєводствах (у кожному з них – менше 2%).

У 2018 році дозволи на роботу видали громадянам 125 країн та двом особам без громадянства. Найчастіше ці документи отримували громадяни України – 70%. Найбільше – 85% дозволів для українців - видали у Любуському воєводстві на заході Польщі.

Другою після громадян України групою, яка отримала найбільше дозволів на роботу для іноземців, були громадяни Непалу – 6,1% від загальної кількості. Найбільше їх видали в Опольському воєводстві – 12,8%.

Крім громадян України і Непалу в 2018 році великий відсоток дозволів отримали також громадяни Індії та Бангладеш – по 2,5%.

За статистикою, у 2018 році серед виданих дозволів на роботу абсолютна більшість – 77,2% - стосувалася чоловіків.

 Нагадаємо, 13 травня повідомлялося, що підприємці на Помор’ї мають надію, що сезонні працівники з України підсилять тамтешній ринок праці.

Довідка: У Польщі вже працюють півтора мільйона українців. За підрахунками, на літо прибуде до Польщі ще півмільйона громадян України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна