10 фільмів про революції

В день першої річниці Євромайдану ДеПо зібрав 10 фільмів про революції та протести

10 фільмів про революції…

Більшість революцій поєднують трагічність і романтику - й в цьому драматичному міксі знайшов натхнення не один режисер. При цьому метри кіно примудрялися знімати фільми найрізноманітніших жанрів.

1. Мрійники

Режисер: Бернардо Бертолуччі

Дія картини відбувається на початку Травневих подій у Франції 1968 року. Американський хлопець Меттью знайомиться з братом і сестрою, Ізабель і Тео. Норовлива парочка обожнює романтику й вкрай гидливо ставиться до соціальних умовностей. На трьох молоді люди створюють химерний світ із мрій, мистецтва та еротики. Однак за вікнами неспокійно - вибудовуються барикади та збираються мітинги. І яким би прекрасним не був створений всесвіт, ігнорувати реальність просто неможливо.


2. Знедолені

Режисер: Том Хупер

Події драматичного мюзиклу за легендарним романом Віктора Гюго досягають кульмінації під час республіканського повстання в Парижі у червні 1832. Юні революціонери вірять у щасливе майбутнє країни й заради нього готові ризикнути життям. Герої красиві та відважні, однак купці сміливців складно встояти перед махиною влади. Звичайно ж, тут і любов, і розлука, і самопожертва, і гуманізм. Та ще й все це - під соусом романтичних пісень, які торкають душу.


3. Помаранчеве небо

Режисер: Олександр Кирієнко

Під «помаранчевим» небом першого Майдану розгортається історія кохання героїв, таких не схожих між собою. Він - забезпечений син губернатора, вона - волелюбна студентка, яка має намір грати за власними правилами. Проте любов та бурхлива атмосфера революції змішує всі карти...


4. Нестерпна легкість буття

Режисер: Філіп Кауфман

Екранізація культового твору Мілана Кундери припала до душі більшості любителів інтелектуальної прози чеського письменника. Герої шукають себе і намагаються розібратися в почуттях на тлі подій Празької весни 1968. При цьому шанси на щастя стрімко тануть з кожним кадром...


5. Постійні коханці

Режисер: Філіп Гаррель

Герої знайомляться на акції протесту, навесні 1968 року в Парижі. Вони мріють змінити світ, натхненні творчістю та надіями. Не закохатися - просто неможливо... Однак для щасливого фіналу героям належить з'ясувати, де знаходяться межі їх власної волі.


6. Марія-Антуанетта

Режисер: Софія Коппола

Революції минулих часів були далеко не «оксамитовими», а скидаючи режим, народ щедро проливав кров. Однак далеко не всі монархи були тиранами... В центрі картини - доля французької королеви Марії-Антуанетти. Ніжна, романтична й дуже безтурботна дівчина веде привільне, далеке від політики, життя. Однак перед обличчям лиха несподівано проявляє твердість характеру. В епоху змін народ не має наміру щадити монархиню.

 


7. Че (дилогія)

Режисер: Стівен Содерберг

Яскравий гостросюжетний фільм про Кубинську революцію та її культового лідера Енресто Че Гевару. У дилогії перед глядачем проноситься все життя команданте - початок його служби у революційному загоні, пристрасний шлях до мети, становлення як національного героя та нарешті загибель у Болівії. Битви, дух свободи й нескінченна цілеспрямованість Че втягують в чарівний барвистий світ...


8. Гавана

Режисер: Сідні Поллак

Головний герой приїжджає до Гавани з банальної метою пограти в карти. Однак атмосфера в Гавані не розташовує до банальностей. Мимоволі герой виявляється залучений у вир революційних подій. Атмосферний екшн полонить вируючими емоціями, напруженням пристрастей та розумними думками. А на чолі всього традиційно стоїть любов.


9. Кромвель

Режисер: Кен Х'юз

В картині відтворена реалістична картина англійської революції та громадянської війни XVII століття. Судити про внутрішній світ історичних особистостей пропонується по їхніх вчинках - рефлексій та роздумів тут вкрай мало. Однак і події непогано малюють персонажів - ідеалісту-революціонеру Кромвелю доведеться протистояти усталеній, вкрай консервативнійї та водночас нудній еліті...


10. Останній імператор

Режисер: Бернардо Бертолуччі

Культовий фільм про Пу І, останнього імператора держави Ці. Здавалося б гарантоване благополучне життя виявляється поділене на дві половини Синьхайської революції. При цьому режисер акцентує увагу на особистості монарха, пропонуючи глядачеві задуматись про мінливость долі та крихкість реальності.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme