«Розстріляне Відродження»: ТОП-10 діячів культури, яких можуть вигнати з Росії

Кому з опозиційно налаштованих культурних діячів доведеться покинути Росію через підтримку України

«Розстріляне Відродження»: ТОП-10 діячів…

depo.ua згадав відомих росіян, які підтримали Україну, засудивши агресивну політику Кремля, та які найближчим часом можуть поїхати з РФ через загрозу своєму життю.

Після вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова з'явилися чутки про те, що в Росії існують «розстрільні списки», згідно з якими наступними жертвами можуть стати Ксенія Собчак, Лев Венедиктов та інші опозиціонери.

Відома російська акторка Лія Ахеджакова від початку подій на Євромайдані підтримала Україну.

«Нехай ображають, нехай кидають в мене каміння, але я особисто Україну не зраджу! Ні під яким виглядом, навіть якщо мене будуть так жорстоко ображати і принижувати», - заявила Ахеджакова в інтерв'ю «Радіо Свобода».

Народна артистка Росії засудила анексію Криму та продовжує критикувати діючу російську владу в інтерв'ю українським ЗМІ. 

В одному із останніх звернень до українців, Ахеджакова закликала українську льотчицю Надію Савченко зупинити голодування і жити. Акторка порівняла полонену льотчицю з Україною та висловила своє захоплення нею.

Російський письменник грузинського походження Борис Акунін вже був змушений через свої висловлення проти російської влади та на підтримку України поїхати з Росії на деякий час.

«Я бажаю цій країні всього найкращого. Вона довела мужністю і кров'ю, що вона - Країна. Думаю, все у неї буде добре і без Криму. Захід не поскупиться на допомогу, щоб зробити Україну вітриною демократичних цінностей», - писав Акунін у соцмережах.

Сам митець наголошує, що він не емігрував з Росії до США, де перебуває зараз, а просто залишив країну на невизначений час.

Нещодавно Акунін повідомляв про те, що за його квартирою в Москві наразі встановлено цілодобовий нагляд. Його не раз викликали на допити до відповідних органів, але поки що повертатися до РФ письменник не планує.

Російський сатирик Віктор Шендерович за допомогою соцмереж активно висловлюється проти президента Росії та агресивної політики влади проти України.

Письменник слідкує за подіями в Україні та активно коментує їх, за що вже був викликаний до Слідчого комітету, де йому поставили низку питань щодо його опозиційних поглядів.

Нещодавно Шендерович після перегляду фільму «Крим. Шлях до Батьківщини» заявив, що після таких гучних зізнань президента РФ щодо анексії Крима, Путіна чекає в'язниця.

«Якщо перекладати слова Путіна з фільму про Крим на раціональну мову меседжу, це буде звучати таким чином: так, я відморозок, бійтеся мене, я не жартую. І - незалежно від того, чи сказав він правду чи збрехав за звичаєм - це зайвий раз нагадує нам, що назовні з Кремля Путін виходити не збирається. Бо поза абсолютної влади, в поле закону, після таких зізнань його чекає тривале тюремне ув'язнення, і він не може цього не розуміти», - прокоментував документальну стрічку письменник.

Російський музикант, фронтмен гурту «Машина времени» Андрій Макаревич не приховував свої опозиційних поглядів ще до подій в Україні. Артист підтримав Україну під час Євромайдану, засудив окупацію Криму та війну на Донбасі.

Але остаточно ім'я музиканта потрапило до «чорного списку», який негласно склали у соцмережах російські патріоти, після того, як він побував на Донбасі. Макаревич підтримав місцевих жителів за допомогою своїх концертів та гуманітарної допомоги, але російські ЗМІ повідомили, що артист приїхав у зону АТО для того, щоб розважити українських солдатів.

Після цього російська преса почала вигадувати низку нісенітниць про Андрія Макаревича. Наприклад, нещодавно ЗМІ повідомили, що музикант позбувся російського громадянства та емігрував у Ізраїль. Макаревич назвав цю інформацію маячнею та повідомив, що не дивлячись на тиск, не буде тікати з Росії.

Головного редактора радіостанції «Эхо Москвы» Олексія Венедиктова почали переслідувати після того, як один із робітників його редакції написав недоброзичливий пост у Twitter щодо загибелі сина голови адміністрації президента РФ Сергія Іванова. Після звільнення журналіста, Венедиктову повсякчас погрожують усуненням із поста головного редактора радіостанції.

Венедиктов відкрито не підтримував Україну, але в одному із інтерв'ю зізнався, що Крим в України відібрали підступно та несправедливо.

Також головний редактор «Эха Москвы» зізнався, що не розуміє президента РФ В. Путіна.

«Я перестав розуміти нового Путіна. А це саме якийсь новий Путін, якого ми ще не знаємо. Особисто я з ним не розмовляв вже близько року. І мені абсолютно незрозуміло, яка, власне, його мета, до якої фінальної точки він рухається», - повідомив Венедиктов.

Російський музикант, соліст гурту ДДТ Юрій Шевчук неодноразово засуджував конфлікт на Донбасі, який він називає «братовбивчою війною». В своїх інтерв'ю артист наголошував на тому, що шокований подіями в Україні і підтримує український народ.

Також музикант відкрито засуджує корупцію у російській владі та інертність самих росіян, через що і потрапив до списку «зрадників Росії».

Російський музикант Борис Гребенщиков ніколи конкретно не повідомляв своєї політичної позиції, але через низку висловлень сприймається своїми співвітчизниками як опозиціонер.

«Перестаньте нацьковувати одних людей на інших, перестаньте брехати своєму народу заради уявної сьогоднішньої вигоди - завтра вона призведе до неспівмірно великих втрат», - прокоментував Гребенщиков роботу російських ЗМІ.

Через те, що преса постійно приписує Борису висловлення, які йому не належать, та шукають у його піснях антиросійські цитати, артист оголосив бойкот ЗМІ та випустив антивоєнну пісню «Кохання під час війни».

Відомий радянський актор Сергій Юрський, якому нещодавно виповнилося 80 років, від початку Євромайдану підтримав Україну. Актор засудив анексію Криму та війну на Донбасі.

Юрський стурбований ставленням росіян до української нації, які постійно намагаються її принизити.

«Це інша нація - дружня, історично пов'язана з Росією, але інша. Зараз Україна - це інша країна. А говорять про неї в такій тональності, як ночами в телевізійних передачах Мамонтова або Соловйова - «хочемо - розгонимо, хочемо - захистимо, а російська мова там повинен бути!» Хлопці - це не ваша справа. Це як якщо б французи сказали: «Які бельгійці? Вони ж говорять французькою мовою. Немає такої країни Бельгія; вони говорять французькою, тільки з якимось дивним акцентом. Нема її і все».
Це жахлива неввічливість, це жахливе порушення не тільки правил пристойності, але й того, що створює певний баланс у світі. Можна допомагати, можна вести переговори, можна співчувати, не погоджуватися, сперечатися, але не можна в такій тональності кричати на всю нашу гігантську країну, в якій подібне знаходить відгук. Це якесь несподіване і жахливе прояв національного безкультур'я», - заявив актор.

Російський актор Михайло Єфремов ще до початку подій в Україні засуджував російську владу. Актор надає перевагу висловлювати своє ставлення до політики Кремля та Путіна шляхом прочитання опозиційних віршів про президента РФ та розігруванням театральних етюдів.

Нещодавно Єфремов засудив анексію Криму, прочитавши вірша Дмитра Бикова «Что такое хорошо и что такое плохо», у якому поет та журналіст кепкує з Путіна.

Михайло Єфремов висловив своє бачення російського народу у сатиричній збірці «Гражданин Поэт».

«Я не хочу, щоб Росію боялися і ненавиділи. Я не хочу, щоб росіян за кордоном сприймали як агресивний і хамуватий, який не вміє себе вести, народ. Щоб весь світ думав про мою країну як про агресора. Я не хочу, щоб ми займали перші місця за рівнем корупції та дитячої смертності. Я не хочу, щоб мій народ масованою пропагандою перетворювали на одноголосний натовп», - написав актор.

Російська журналістка, телеведуча та головний редактор журналу L'Officiel Ксенія Собчак давно вже зазнає переслідувань від діючої влади. Декілька разів у квартирі Собчак проводили обшуки, а її майно та статки заарештовували.

Якщо до подій в Україні журналістка вважалася опозиціонеркою, то після того, як вона підтримала Євромайдан та засудила агресивну політику Кремля, її ім'я потрапило до всіх можливих списків.

Нещодавно на похороні Бориса Нємцова, якого вбили у центрі Москві, Ксенії Собчак погрожували. Після цього ЗМІ поширило чутки про те, що російські спецслужби порадили телеведучій поїхати з Росії, але сама Собчак заперечує таку інформацію.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme