"Раз вижив, то платіть самі", - батьки постраждалих в Омську солдатів про "допомогу" від влади (ФОТО)

Батьки постраждалих при обваленні казарми в Омську десантників не можуть зібрати гроші на переліт до Москви, де в лікарнях знаходяться їхні сини

Уряд РФ, за словами родичів потерпілих, оплачує тільки лікування військовослужбовців, а на дорогу і проживання гроші доводиться шукати самостійно, повідомляє depo.ua з посиланням на Газету.Ру.

Матері Володимира Петрова з башкирського Стерлітамака на переліт до Москви збирали гроші усією республікою, пише видання.

Всі гроші Ірина Петрова витратила на поїздку в Омськ. 11 липня вона з гордістю дивилася, як її син - спортсмен, футболіст і легкоатлет приймає присягу. "Він так хотів служити саме в ВДВ", - каже мати. Після присяги вона забрала його у звільнення, відгодовувала. Ввечері 12 липня вона сунула синові гроші в кишеню, тільки 100 рублів собі відклала, і поїхала на омський вокзал

"На вокзалі я дізналася цю новину, я була просто шокована, - розповідає Ірина Петрова. - Я хотіла вже йти здавати квитки, як додзвонилася до психолога навчальної частини. Вона сказала, що мій син живий і здоровий. Тоді я сіла в поїзд. Але материнське серце не обманеш. Ось відчуваю, що щось не так. Набираю номер лейтенанта, але там ніхто не відповідав. В Омську ніхто не давав інформацію, ніхто не хотів розмовляти. Я йому написала есемескою: "Скажіть, що з моїм сином?" Він мені написав у відповідь: "Він живий". Ну, я поїхала додому. А вранці його друзі мені дзвонять - Вова у списку постраждалих, він у реанімації".

Володимир Петров (в центрі) - він прийняв присягу в суботу, а в неділю сталося обвалення. "Раз вижив, то платіть самі", - батьки постраждалих в Омську солдатів про "допомогу" від влади (ФОТО) - фото 1

У Володимира Петрова були зламані обидві ноги, перелом грудної клітки, розрив селезінки, закрита черепно-мозкова травма і струс мозку. Його відправили літаком до Москви, у Військовий госпіталь ім. Бурденко. Друзі почали збір грошей для матері десантника, створивши в соцмережах сторінку. Там же вони викладали чеки, розповідаючи, скільки грошей було перераховано на картку. У вівторок було зібрано 24,6 тис. руб., у середу - ще 23,3 тис. На ці гроші було куплено найдешевший квиток на літак, і в ніч на четвер Ірина Петрова прилетить до Москви. Збір коштів триває - на проживання та харчування в столиці.

У Міноборони про оплату перельоту і готелі не говорять. "Дзвонили з військової частини з Омська, сказали, що сина в Бурденко відправили. Дякую, кажу, я це вже дізналася все сама. "Пробачте нас..." Я кажу - я не знаю, чи зможу вас пробачити... Я віддала в армію 100% здорову дитину, спортсмена, а виходить, що з армії я його забираю інвалідом".

У міському військкоматі, за висловом Петрової, ховають очі від сорому, але намагаються хоч якось допомогти їй. "У Стерлитамакском військкоматі в. о. воєнкома дзвонив в Уфу, щоб запитати, чи буде хоч якась допомога, щоб оплатити проїзд та проживання у Москві. Йому відповіли - ні, допомога призначена лише родичам загиблих. А раз вижив, то платіть самі", - говорить Петрова.

За її словами, в. о. воєнкома намагається знайти своїх знайомих у Москві, щоб зустріли, допомогли з розміщенням.

"Допомагають мені десантники, ВДВ. Як вони кажуть - десант своїх не кидає. Вони мене зустрінуть, доставлять в Бурденко, це для мене найголовніше. Ще нададуть психолога. А решта - на місці будемо вирішувати", - додає Петрова.

Ще її хвилює питання про реабілітацію. Лікування оплачує Міноборони, а хто буде займатися подальшою реабілітацією? "Я ще це питання військовим не задавала. Вчора розмовляла з ними, але була вся на ліках, нічого не розуміла. Сьогодні намагаюся пити поменше ліків, щоб у польоті погано не стало", - каже мати військовослужбовця.

Питання про грошову підтримку поставили вчора воєнкому області батьки челябінця Руслана Вальмухаметова. Разом з ними на прийомі був радник уповноваженого з прав людини в Челябінській області Олексій Ковальов.

"Воєнком нас запевнив, що протягом декількох годин, максимум до кінця дня буде вирішено питання про надання їм якусь допомогу, щоб мама з татом вилетіли до сина в Москву. Тому що у них ну немає грошей. Буває таке в житті, розумієте? Воєнком пообіцяв. Сьогодні мама позичила грошей і відлітає на свої, бо ніхто (від Міноборони - ред.) нічого не дав. Їй сказали за підсумком - коли немає ні мене, ні журналістів, - що летите за свій рахунок, а потім поскладайте квитанції, і ми, можливо, вам оплатимо їх. Все тільки на словах! Реально допомоги не надається", - обурюється Ковальов. Він займається в апараті уповноваженого справами військовослужбовців і готовий розповісти, як масово порушуються їх права.

"Дзвонила мені вчора тітка Валерія Лебедєва, ще одного челябінського солдата, який в Омську постраждав. Він лежить у важкому стані там, в Омську, його не можна перевозити. Хлопець з Озерська Челябінської області. Там дід його знаходиться. Тітка в сльозах каже: "Що відбувається? По телевізору кажуть - "допомога родичам, реабілітація". А за фактом ніхто з нами не працює". Ось тільки вчора до вечора родичів почали розміщувати біля лікарень. А до цього їм дали пансіонат в 30 кілометрах від лікарні - живіть, тільки до нас близько не підходьте!"

Руслан Вальмухаметов (другий праворуч) разом з товаришами по службі за тиждень до трагедії. "Раз вижив, то платіть самі", - батьки постраждалих в Омську солдатів про "допомогу" від влади (ФОТО) - фото 2

Нагадаємо, к неділю, 12 липня в чотириповерхової казармі навчального центру ВДВ в селищі Світлий під Омськом сталося обвалення прольотів-перекриттів. У момент трагедії в будинку перебували 337 військовослужбовців. Під завалами опинилися більше 40 осіб.

23 військовослужбовця загинуло.

Більше новин світу читайте в рубриці Світ.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme