"Чистки" дійшли до Turkish Airlines: звільнили понад 211 співробітників

Державні авіалінії Туреччини Turkish Airlines у зв’язку із нещодавньою спробою перевороту в країні звільнили понад 211 співробітників за підозрою у причетності до руху проповідника Фетхуллаха Ґюлена

Низка звільнень відбулася ввечері в неділю, передає depo.ua з посиланням на Reuters.

"Серед звільнених, зокрема, представники менеджменту та члени екіпажів", - йдеться у повідомленні.

В той же час, було звільнено 250 членів екіпажу разом зі 100 представниками управлінського та адміністративного персоналу.

Серед звільнених був і заступник виконавчого директора, відповідальний за фінансові справи авіакомпанії.

У своїй заяві компанія уточнила, що контракти співробітників були припинені через "виробничу необхідність, неефективність, слабку продуктивність", а також підтримку проповідника Фетхуллаха Ґюлена.

Нагадаємо, що у ніч на 16 липня група військових в Туреччині заявила, що бере владу у свої руки. Заколотники вивели танки на вулиці міст, зокрема Анкари і Стамбула, захопили деякі стратегічні мости і спробували прорватися до будівлі парламенту.  Під час цих подій загинули 265 людей ще 1154 дістали поранення.

Після придушення заколоту в країні розпочалися "чистки". Під них потрапили: військові (арештували 1500 військових, 99 генералами пред'явлені звинувачення ), поліція (8 тисяч звільнено), Міністерство освіти (звільнено 21 тисячу працівниківзакриють 1669 приватних навчальних закладів), було звільнено 49 тисяч чиновників, а всім іншим чиновникам заборенено виїжджати за кордон. Розпочався тиск на ЗМІ.

В цілому за час "чисток" було звільнено або відсторонено від роботи 58 тисяч людей.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган у спробі заколоту звинувачує ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, який вже давно живе у США. Він, у свою чергу, звинувачення відкидає. 

Також президент не виключає вірогідності того, що буде введена смертна кара для покарання заколотників. 

21 липня у Туреччині на три місяці був введений надзвичайний стан.

Того ж дня, Туреччина призупинила дію європейської Конвенції з прав людини.

Станом на 24 липня, у Туреччині число заарештованих військових і цивільних осіб склало 13156 чоловік. Серед них - 126 генералів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme