Як Путін мелодраматично розплакався на сторінках Bild

Розштовхавши світських левиць та фотомоделей, Володимир Путін пробився на першу шпальту славної газети Bild

Журналіст відділу «Світ»
Як Путін мелодраматично розплакався на с…

Прорвав, так би мовити, ворожу інформаційну блокаду – не зважаючи на "значний вплив на німецьку пресу з-за океану", про який він не втратив можливості нагадати.

В цьому інтерв'ю Путін остаточно перейшов до нового амплуа. Тепер він не "будівничий керованої демократії в Росії", як то було на початку його кар’єри, і не "вершитель доль Всесвіту", російський Дарт Вейдер з обличчям-маскою, як то було в період високих цін на вуглеводні. Тепер він – "жертва несправедливого Заходу".

Російський президент, вичерпавши список погроз на адресу США та ЄС, спробував повторити світові легенду часів "молодого Путіна" про "ображену Росію".

Яка полягає в тому, що скориставшись "найбільшою геополітичною катастрофою" ХХ століття, Захід не злився з Росією в екстазі творення "нової Європи"(?!), а дозволив НАТО розширятись далі на Схід. Так ніби НАТО – якась чужорідна самокерована пухлина, а не військова організація, що десятиліттями захищала спокійний сон тих самих німців від божевільних радянських генсеків.

А все, в чому винна Росія – це у тому, що в кінці 90-х та на початку 2000-х не зуміла сформулювати своїх геополітичних інтересів і не наважилась публічно їх відстоювати (як Вам там у труні на Новодівичому, Борисе Миколайовичу? Не тисне?).

Той факт, що Європу можна було, при бажанні, об'єднати з СРСР хіба в 1940 році – коли і там, і там були концтабори, а зовсім не в 1990, коли по один бік залізної завіси була розвинута демократія і суспільство добробуту, а по другий – портрети генсеків і магазини з морською капустою на полицях, Путіна чомусь не хвилює.

Суть його інтерв’ю, звісно, не встановлення історичної правди – а тонка гра на почуттях провини німців. І намаганні зобразити із себе не вірного послідовника фюрера, вмілого у пропаганді та аншлюсах (яким він проявив себе на ділі), а безневинну жертву обставин. І злих США, звичайно.

Він має нахабство навіть ставити знак рівності між окупацією Криму і відокремленням Косово. Що мало би право на існування тільки в тому разі, якби Косово через день після відокремлення стало новим штатом США.

Ці потуги могли б виглядати жалюгідними і смішними, якби не момент, у який вони відбуваються. Момент, коли після новорічних подій в Німеччині – та нещодавніх подій у Франції – по всій Європі люди засумнівались у доречності і логічності політики своїх урядів.

Звичайно, погана робота поліції – чи навіть надмірне захоплення прийомом сумнівних мігрантів, не має нічого спільного з антиросійськими санкціями за кримський аншлюс чи війну на Донбасі. Як би не намагався Путін поєднати ці дві непоєднувані речі.

Але теза про те, що "нам не треба сваритись з росіянами, якщо наші біди через сирійців та африканців" неминуче буде піднята європейськими ультраправими і просто правими (хай і в більш "толерантних" формулюваннях). На популяризацію цієї тези, без сумніву, запрацюють залишки російських грошей у Європі. Це буде, ймовірно, останній наступ російської пропаганди перед тим, як фінансова криза примусить її бодай на якийсь час якщо й не замовкнути – то значно ослабнути.

Путін все ще сподівається розділити позиції ЄС та США стосовно Росії – повпливавши, в першу чергу, на Францію та Німеччину. Як свого часу сподівався вивести з гри західних союзників Адольф Гітлер, кидаючи в бій свої останні резерви в Арденському лісі, на стику сил США та Великої Британії – до речі, теж у січні місяці. Не допомогло. І будемо надіятись, знову не допоможе.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme