Як Бубка розмаже легку атлетику Росії

Легендарний Сергій Бубка програв вибори президента Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF), але став першим віце-президентом

Як Бубка розмаже легку атлетику Росії…

Амбіції Сергія Бубки так і не знайшли втілення у кріслі керівника "королеви" олімпійських видів спорту - легкої атлетики. 

Зранку 19-го серпня на Конгресі IAAF у Пекіні було обрано нового президента IAAF. Претендентами на посаду були українець Сергій Бубка та британський бігун - олімпійський чемпіон Себастьян Коу. Останній і здобув перемогу та президентське крісло, отримавши 115 голосів проти 92. Але Сергій Бубка був обраний першим віце-президентом і його вплив на цей вид спорту залишився на колишньому рівні. Він продовжить впливати на допінгову боротьбу та процеси, пов'язані з ним. А це - гарна зброя в потрібних руках.

Вперше цю посаду Бубка отримав у 2007 році, а в 2011 він був віце-президентом. 

Ми не будемо гадати, що могла б отримати Україна, якби Бубка став президентом - це все ще попереду. Ми лише скажемо, що означає для України впливовий статус першого віце-президента IAAF Сергія Бубки.

Легка атлетика - бізнес

Сучасна легка атлетика - це колосальні прибутки. Бюджети чемпіонатів світу сягають $100 млн. Спонсори залюбки вкладаються у турніри, адже аудиторія змагань - сотні мільйонів глядачів на всій планеті Земля. Яскравим прикладом комерційного турніру є "Діамантова ліга" - розмір призових кожного етапу сягає $480 тис (всього 14 етапів). Переможці у кожній з дисциплін (16 дисциплін) отримують понад $10 тис. Також окремо легкоатлети отримують кошти від спонсорів, які ведуть боротьбу між собою за те, щоб стати титульним. 

Не дивлячись на комерційну привабливість легкої атлетики, IAAF стояв на грані банкрутства у 2010 році. Тоді вже екс-президента Діака звинувачували у марнотратстві. Головний дохід асоціації - продаж телевізійних прав та квитків на турніри. І цих грошей цілком вистачає на розвиток легкої атлетики та безбідне існування асоціації, яка лише на боротьбу з допінгом у рік витрачає $4 млн. Точну інформацію про річний бюджет IAAF знайти майже нереально, але за даними інсайдерів ЗМІ він становить понад $50 млн.

 Сергій Бубка в Україні проявив себе гарним менеджером. Йому вдавалося регулярно знаходити спонсорів, що повністю фінансували НОК, який він очолює з 2005 року. Саме завдяки Бубці українські спортсмени регулярно отримують стипендії, допомагає він і молоді.  Впливова посада в IAAF надає Бубці додаткові можливості.

Крісло та Україна

Як ми вже писали, Сергій Бубка був першим віце-президентом IAAF у 2007 році, в 2011 був обраний віце-президентом. За цей час він добре вивчив принципи роботи у Європі. Висока посада надає йому можливість шукати спонсорів для розвитку легкої атлетики в Україні, проведення тут турнірів, можливо, навіть чемпіонату світу. Юнацький ЧС вже проходив у Донецьку в 2013 році. 

Удар по Росії

Сергій Бубка може мати зуб на росіян не тільки через те, що за їхньої участі був захоплений Донецьк, де проводився турнір "Зірки жердини". Саме росіяни не проголосували за Бубку, коли він обирався у президенти МОК у 2013 році і програв німцю Баху. Легка атлетика - це спорт, у якому значну роль грає допінг. Кожна асоціація веде з ним боротьбу, витрачає гроші, але і певні факти приховує. Не просто так допінгова лихоманка російських легкоатлетів розпочалася після того, як Путін почав війну в Україні і протистояння з усім світом. Раніше ці факти приховувалися. Карти були розкриті лише тоді, коли це стало потрібно. Сергій Бубка має своє лобі у Виконкомі IAAF, потрібні зв'язки і вплив на легку атлетику та олімпійський рух в цілому. Тепер можна з упевненістю сказати, що допінгові "грішки" росіян більше ніхто у керівництві IAAF не буде приховувати. Президент Коу також не з таких. У своїй програмі, як і Бубка, він відвів окреме місце допінговій боротьбі. Україна отримала черговий інструмент для впливу на агресора навіть не дивлячись на поразку Бубки. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme