Звільнити трьох і призначити двох: Про що "слуги" домовилися на фракції

На сьогоднішньому засіданні фракції партії "Слуга народу" йшлося про звільнення трьох міністрів і кандидатури нових. В офіційних заявах лунає, що народні депутати по всьому дійшли згоди, але завтрашній день, коли буде голосування в Раді, покаже, чи відповідає це дійсності

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Звільнити трьох і призначити двох: Про щ…

Домовилися звільнити Криклія і Петрашка

Це міністри, відповідно, інфраструктури і розвитку економіки. Причини на широкий загал не виносяться. Обидва вже написали заяви за власним бажанням. Які посади обійматимуть далі - поки не відомо. За відставку міністрів рада голосуватиме у вівторок, тобто завтра. Обидва ідуть без скандалів.

Кого хочуть бачити міністрами інфраструктури і розвитку економіки

Стати новим міністром інфраструктури має найбільше шансів нинішній голова "Укравтодору" Олександр Кубраков, він сьогодні виступав на фракції. До Кубракова на фракції добре ставляться і він практично свій, адже 2019 року, з серпня до грудня, був народним депутатом від "Слуги народу". 

А новим міністром розвитку економіки скоріш за все стане Олексій Любченко, зараз він обіймає посаду голови Державної податкової служби. 

Знов голосуватимуть першого віце-прем'єра - але вже не Вітренка

Ба більше, Любченко ще мітить на посаду першого віце-прем'єра (нагадаємо, це та, якої так і не дочекався так і не призначений Вітренко). Що означає, що він може замінити Дениса Шмигаля на посаді прем'єр-міністра. Голосування має відбутися в четверг і велика інтрига тут - як проголосують нардепи, яких пов'язують із Рінатом Ахметовим. І чи вистачить голосів без них.

У вівторок звільнятимуть Степанова

Принаймні збираються. Міністр охорони здоров'я відмовився писати заяву за власним бажанням і усією своєю поведінкою демонструє, що "живим не здасться". Завтра Верховна рада має голосувати за відставку як двох його більш слухняних колег, так і Степанова. 

Очільник монокоаліції Давид Арахамія стверджує, що "слуги" дадуть 200 голосів за відставку очільника Мінздраву, а всього їх буде 250-270. Новим міністром охорони здоров'я, якщо вірити масовим чуткам, стане нинішній головний санлікар Віктор Ляшко. А якщо не вірити, то… невідомо хто, бо черги з бажаючих на цю посаду і до появи Степанова особливо ніхто не бачив.

Чому звільняють Степанова

Про відставку Степанова говорять чи не з дня його призначення. Степанову закидали неплідну роботу в умовах пандемії та ще низку помилок і невдач. 

Пізніше повідомлялося, нібито "слуги" погрожують Степанову відставкою, якщо вакцинація проти коронавірусу не стартує в обіцяні терміни. Однак радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що Степанов є основним парламентером із питання вакцинації, тому зараз відправляти його у відставку недоречно. На думку чиновника, Степанов має відпрацювати цей кейс із вакцинацією до кінця і показати ефективність, або ж неефективність.

Згодом народний депутат від "Слуги народу" та голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявляв, що міністра охорони здоров'я Максима Степанова відправлять у відставку, якщо вакцинація проти коронавірусу в Україні не стартує якнайшвидше. А заступниця голови фракції "Слуги народу" Євгенія Кравчук заявила, що не бачить сенсу у заміні міністра охорони здоров'я на тлі провалу старту вакцинації проти коронавірусу в Україні. Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко також наголосив, що відставка міністра охорони здоров’я Максима Степанова наразі не розглядається, тому що треба займатись боротьбою із коронавірусом. 27 квітня вранці народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко повідомив, що Офіс президента планує винести питання відставки Степанова на голосування парламенту. Однак у "Слузі народу" заявили, що з ними не говорили про можливу відставку Степанова.

Чого ж все так різко змінилося? Чому прем'єр міністр Денис Шмигаль зробив подання на звільнення голови МОЗ? Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив на брифінгу, що у тому числі - через питання постачання в Україну вакцин від коронавірусної інфекції. "Одна з причин рішення прем'єр-міністра про заміну міністра Степанова – це якраз та інформація, яку ми кожного дня отримували по постачанню вакцин", – сказав він.

Радуцький додав, що особисто він підтримує відставку Степанова і натякнув на недостатню фаховість нинішнього міністра. "Має бути фахова людина, яка буде 100% виконувати завдання Міністерства охорони здоров'я", – зазначив він. 

Заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук розповіла журналістам, що зараз найзручніший час для звільнення Степанова, оскільки зараз немає "червоних" карантинних регіонів, а наступна хвиля коронавірусу очікується вже восени. Також вона дорікнула, що досі немає розробок власної вакцини і нічого невідомо щодо контрактів закупівель вакцин на наступний рік.

"Ми нічого не чуємо про контрактування вакцини на наступний рік. І поки що не завершені поставки вакцини на цей рік, принаймні за тими завданнями, які ставив президент… І виявляється Pfizer від нас влітку чекав контакту, але не було цього контакту і зрештою президенту довелося втрутитись", – сказала вона.

Читайте також: Губка Степанч ввібрав весь негатив: Як соцмережі відреагували на звільнення Степанова

В той же час, Комітет ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування провалив голосування за постанову про відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова.  Із 15 членів комітету "за" та "проти" проголосувало по 7 депутатів, один утримався. Разом з тим, комітет рекомендував вирішити це питання депутатам у сесійній залі. За це рішення проголосувало 13, проти та утрималося – по одному депутату.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme