ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Зустріч Порошенко - Трамп. Чи звинуватять президента США в порохоботстві і яку летальну зброю отримає Україна

Кризу у відносинах Білого дому і Банкової можна вважати подоланою

Depo.Влада
22 вересня 2017 08:55
ФОТО: depo.ua

Зустріч президентів України і США, запланована як 30-хвилинна, тривала більше години. При цьому, обидва учасники діалогу розглядали допомогу Україні не як проблему, а як один з інструментів вирішення загальної задачі: приборкання глобальної агресії і спроб зламати існуючий світопорядок, спростивши його до права сильного, пише "Ділова столиця".

Трамп беззастережно підтримав український проект з введення миротворців ООН на Донбасі, з акцентом на поширення мандату ООН на всю територію ОРДЛО, включаючи неконтрольовану в даний час ділянку українсько-російського кордону. "Ми домовилися, що нашою головною метою є деокупація, відновлення суверенітету і якнайшвидше принесення миру на українську землю. Це те, що хочу я як президент, і те, в чому нас підтримують провідні країни світу", - заявив Петро Порошенко, коментуючи підсумки зустрічі.

Президент США також висловив схвалення українських реформ і вже досягнутих в ході реформування результатів. За ідеєю, це повинно викликати звинувачення Дональда Трампа в порохоботстві і в роботі за методичками, спущеним з Банкової - не інакше. Цікаво, хто першим з опозиції проявить принциповість і заявить щось подібне, не боячись перечити президенту США?

І, нарешті, Трамп підтримав розміщення українських єврооблігацій: 3 млрд. доларів під 7,375% річних на 15 років; в угоді брали участь приблизно 400 інвесторів. А на спільному виході до преси Трамп заявив, що "хоча ця ситуація ще не озвучена, але все більше і більше американських компаній йдуть в Україну".

За словами Порошенка, який прокоментував підсумки зустрічі, президент США також висловив готовність до найширшої співпраці у військовій сфері - "від Пентагону до Вест-Пойнта". А, можливо, і ще ширше. Один з коментаторів на шоу Ольги Скобеєвої, що йде по Росії-24, стогнучи про те, що, мовляв, "американці ставляться до Росії як до токсичної речовини" (ну, а як ще?) помітив, що Трамп в ході бесіди з Порошенком заговорив про урагани, що завдали великої шкоди США. На думку росіянина, це означає, що, спілкуючись з Порошенком, Трамп думав більше про американські проблеми.

Але є й інша версія. Можливо, США, в рамках поставок летального зброї, передадуть Україні два-три таких урагани - назавжди, або у тимчасове користування. Для змивання і здування налиплих на Донбас іхтамнетів.

У будь-якому випадку, кризу у відносинах Білого дому і Банкової, викликану, не в останню чергу тим, що українська сторона на американській виборчій гонці "поставила не на того коня", очевидно, можна вважати подоланою. Нинішня зустріч явно контрастує з першою, як за змістом, так і за формою. Якщо в червні Трамп всіляко демонстрував незацікавленість, а Порошенко насилу стримував хвилювання, то тепер цю незручність президенти подолали. Ще одна цеглинка вдало лягла у фундамент українсько-американського партнерства.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада