Зрадник на суді: екс-глава парламенту Криму свідчить проти Чийгоза

Так званий "Верховний суд Криму" допитує у справі заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза екс-голову Верховної Ради АР Крим, а тепер спікера окупаційної "Держради Криму" Володимира Константинова

Про це повідомив адвокат Чийгоза Микола Полозов, передає Depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"За словами Констянтинова, мітингувальники перешкоджали проходу в будівлю депутатів. Надалі він дав свідчення, що частина депутатів перебували в будівлі, і їх блокували у власних кабінетах особи, які проникли в будівлю через розбиті вікна першого поверху", – зазначив адвокат.

Полозов додав, що Константинов назвав мітинг Меджлісу незаконним, адже на нього не було отримано дозвіл, але на той час, за українським законодавством, діяв лише повідомчий порядок проведення масових заходів. Крім того, Константинов не зміг відповісти щодо законності мітингу, який проводила партія "Русское единство".

Екс-голова ВР АРК розповів, що на 26 лютого було призначено позачергову сесію, на яку винесено два питання: оцінка поточної політичної ситуації та звіт про діяльність уряду.

"Друге питання мало на увазі голосування про відставку Анатолія Могильова (голови Ради міністрів Криму, - ред.)", – зазначив Полозов.

За словами Константинова, Чубаров вимагав скасувати позачергову сесію і нібито погрожував екс-голові ВР Криму захопленням будинку. При цьому Константинов додав, що Ахтема Чийгоза він в день мітингу не бачив.

Полозов охарактеризував допит як "виступ на політичній трибуні".

"Зрештою, він назвав допит, що відбувається, КВК і обурився, що від нього вимагають вгадувати якісь букви," – додав адвокат.

За словами Полозова, захист Чийгоза також сподівається домогтися допиту муфтія окупованого Криму Еміралі Аблаєва, якого 10 липня суд втретє відмовився викликати.

Нагадаємо, що Чийгоз був затриманий в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

20 липня 2016 року окупаційний Київський райсуд Сімферополя розділив справу "26 лютого". Тепер Чийгоза судять окремо від інших обвинувачених – Алі Асанова і Мустафи Дегерменджи. Їм загрожує в'язниця за організацію мітингу біля стін Верховної Ради Криму 26 лютого.

Чийгозу, як головному обвинуваченому, можуть присудити 10 років позбавлення волі. Вину у цій справі окупаційна влада півострова покладає виключно на кримських татар. Потерпілими названі представники так званої "кримської самооборони".

5 липня "Апеляційний суд" в Сімферополі відхилив скаргу захисту Чийгоза на продовження йому арешту, тож він залишиться під вартою до 8 жовтня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme